nasze media MGN 07/2024

Ks. Jacek M. Pędziwiatr

|

GOSC.PL

dodane 30.10.2012 15:18

Zamiast Halloween

Cztery tuziny wyniesionych do chwały ołtarzy świętych i błogosławionych gościło w znaku relikwii w tegorocznym „Korowodzie Świętych”, już po raz szósty zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

W sobotni wieczór 27 października do bielskiego kościoła Trójcy Przenajświętszej przybyli przebrani za swoich świętych przedstawiciele kilkudziesięciu parafii diecezji bielsko-żywieckiej oraz archidiecezji katowickiej, z blisko siedemdziesięcioma relikwiarzami. Były wśród nich błogosławione szczątki patronów diecezji, Apostołów i Ewangelistów, świętych z odległych wieków - Katarzyny Sieneńskiej, Elżbiety Węgierskiej, Franciszka z Asyżu i Antoniego z Padwy - oraz współczesnych, z błogosławionymi Janem Pawłem II i ks. Jerzym Popiełuszko na czele.

Korowód rozpoczęła prezentacja świętych: ich relikwie złożono na ołtarzu, przedstawiając zgromadzonym krótkie biografie patronów. Po różańcu uformowano procesję, w której relikwie, nie bacząc na chłód i deszcz, przeniesiono do katedry św. Mikołaja. Msza św. odprawiona tutaj uwieńczyła tegoroczny Korowód.

- Diabeł nie lęka się naszych stadionów sportowych, naszych kin, internetu, telewizji. On boi się naszej świętości - mówi ks. Piotr Bączek, duchowy opiekun KSM-u, inicjator Korowodu Świętych. Procesję z relikwiami świętych organizuje wraz z młodzieżą jako chrześcijańską, rodzimą alternatywę dla świeckich i obcych naszej kulturze praktyk związanych z agresywnie promowanym „Halloween”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..