nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 14.10.2012 20:36

Męka na wuefie

Mam problemy w szkole, bo koledzy bardzo mi dokuczają. Najgorszy jest w-f. Już na przerwie jestem spięty, bo wiem, że znowu się zaczną złośliwe komentarze, nerwy, wrzaski, na które nauczyciel zdaje się być głuchy. Aż sztywnieję przed lekcją i chociaż się staram, nic mi nie wychodzi. Na innych przedmiotach też się stresuję, że głupio wypadnę, że będą się śmiali. Rodzicom nic nie mówię. Nastolatek

Jeśli tak źle się czujesz, to najlepiej poproś specjalistę o pomoc. Jeśli w szkole jest psycholog lub pedagog, to należy do niego iść i opowiedzieć o problemie. Bardzo by się przydało wsparcie rodziców, pomyśl, by im powiedzieć. Będzie Ci lżej, jeśli nie będziesz sam ze swoim stresem. Gdy krzyczą na wuefie, to powiedz np. "wyluzuj , stary, to nie mistrzostwa świata" albo coś w tym stylu. Innemu powiedz, by się nie rządził, bo nie jest trenerem. Na przekór kłopotom wędruj po szkole lekko uśmiechnięty, oddychaj głęboko, myśl pozytywnie i stawaj się powoli optymistą.
Wejdź jutro do szkoły wyprostowany i lekko uśmiechnięty. Przygotuj sobie w głowie obraz śmiesznego zdarzenia, pięknego miejsca i dobrego człowieka. Przywołuj te obrazy jak pogotowie. Jeśli będziesz o nich mocno myślał, to wyraz Twojej twarzy będzie zupełnie inny niż dotąd. Klasa przestanie o Tobie źle myśleć, jeśli Ty sam będziesz siebie wysoko cenił i zlekceważysz to, co inni o Tobie pomyślą. Jesteś wrażliwy i delikatny. Przestanie Cię to tak męczyć, jeśli dasz sobie prawo do pomyłek i błędów. Gdyby ktoś się śmiał, to śmiej się też. Byłoby dobrze, gdybyś podszedł do nauczyciela w-f  i powiedział, by Ci jakoś pomógł, by na Ciebie tak nie krzyczano. Pomyśl, czy nie mógłbyś w tym roku chodzić na jakieś zajęcia sportowe- może judo, może samoobrona, a może coś zupełnie innego. Jeśli to niemożliwe, to ćwicz sam w domu, poprawiaj swoją kondycję.
Wierzę, że Twoi koledzy nie chcą Ci dokuczać. Oni nie mają świadomości, że tak się przejmujesz.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10