nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 06.09.2012 23:33

Czas żałoby

Zawsze wszystkim chętnie doradzam, a teraz sama potrzebuję pomocy. Zginął w wypadku znajomy. Nie potrafię się z tym pogodzić, nie znajduję odpowiedzi na podstawowe pytanie, jaki w tym sens, w śmierci człowieka, który mógł tyle dobrego zrobić. Nie potrafię się pozbierać, myślę o tym na okrągło, jestem naprawdę pogrążona w rozpaczy…. Licealistka

Wypadki zdarzają się od początku świata, od chwili, gdy Adam i Ewa opuścili raj. Wypadki, śmiertelne choroby to zawsze szok, setki pytań zaczynających się od słowa "dlaczego?" Nasza wiedza jest jednak ograniczona i nie na wszystko znajdziemy odpowiedź. Trzeba zaufać Panu Bogu jak małe dziecko swoim rodzicom. ŚMIERC NALEZY DO ŻYCIA. Każde życie zakończone jest śmiercią. My jednak nie mamy pojęcia, kiedy ona nastąpi. Nie trzeba pogrążać się z rozpaczy, chociaż do żalu i żałoby, smutku mamy pełne prawo. Nawet Pan Jezus, który był Synem Boga, płakał z powodu śmierci swojego przyjaciela Łazarza, którego siostry były rozżalone, że Mistrz nie uzdrowił brata. Dlatego Twoje odczucia są naturalne. Módl się za zmarłych, bo to im bardzo, bardzo pomaga! A potem skup się na tym, by pięknie i dobrze żyć. Bo życie jest wielkim podarunkiem od Pana Boga. Ale jest też zadaniem- by je dobrze przeżyć. Już potrafisz coś pięknego- czyli potrafisz mądrze doradzać. Wypłacz się, nie zapominaj o modlitwie za zmarłego i skup się na swoim wędrowaniu przez życie.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10