nasze media MGN 05/2024

PAP

dodane 14.08.2012 09:30

Golf na olimpiadzie

Igrzyska w Londynie były najprawdopodobniej ostatnimi, w których rywalizowano w windsurfingu. Z programu olimpijskich zawodów w Rio de Janeiro 2016 może wypaść także pięciobój nowoczesny. Pojawią się trzy nowe dyscypliny. Dwie to golf i siedmioosobowe rugby.

Decyzja co do trzeciej zapadnie podczas posiedzenia MKOl w Buenos Aires we wrześniu 2013 roku. Zabiegają o to przedstawiciele ośmiu sportów: baseballu i softballu, które które zostały skreślone z olimpijskiego programu po igrzyskach Pekinie, a ponadto wakeboardingu, squasha, wspinaczki sportowej, wrotek, karate i wu-szu.

W stolicy Argentyny MKOl zadecyduje także, które z trzech miast: Madryt, Tokio czy Stambuł będzie gościć igrzyska w 2020 roku.

Windsurfing zastąpiony zostanie w programie igrzysk w Rio de Janeiro najprawdopodobniej kitesurfingiem. W tym pierwszym Polska zdobyła w Londynie dwa brązowe medale - na podium stanęli Zofia Noceti-Klepacka i Przemysław Miarczyński. Obydwoje mają zamiar zmienić specjalizację, by wystartować w Brazylii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..