nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Paweł Zuchniewicz

dodane 27.08.2012 11:39

Jakie jest moje powołanie?

Czy jeżeli mamy powołanie to zostajemy z tym sami, czy też możemy kogoś poprosić o pomoc?

Droga Marto,

Cieszę się, że pytasz o to, tym bardziej, że imię Marta jest bardzo ważne, gdy mowa o powołaniu. Zapewne pamiętasz, że w Ewangelii występują dwie siostry: Maria i Marta, które wraz z bratem Łazarzem często gościły Pana Jezusa w Betanii.

W tradycji Kościoła Maria jest obrazem drogi powołania kontemplacyjnego a Marta – czynnego.

Każdy człowiek ma jakieś powołanie – nie tylko osoby duchowne, czyli księża i siostry zakonne. Chrześcijańskim powołaniem jest na przykład małżeństwo. Każdemu z nas Pan Bóg przygotował drogę, która ma nas doprowadzić do Nieba. Naszym obowiązkiem jest tę drogę rozpoznać i nią pójść. Pan Bóg zatroszczył się też o to, abyśmy nie byli na tej drodze sami.

Kiedy jesteśmy w nieznanym nam miejscu, rozglądamy się za kimś, kto zna drogę i pokaże nam kierunek. Tym bardziej powinniśmy rozejrzeć się za kimś, kto doradzi nam w tak ważnej sprawie jak wybór drogi życia. A zatem w sprawie powołania nie tylko można, ale trzeba się prosić o radę.

Powinien to być ktoś, komu ufamy, kto ma duże doświadczenie i roztropność. Pomocne w rozeznaniu powołania mogą okazać się różnego rodzaju wyjazdy rekolekcyjne. Warto też poszukać dobrego kierownika duchowego, którego możemy sobie wymodlić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione