nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

PAP

dodane 09.08.2012 11:57

Mistrz w pisaniu SMS-ów

Austin Weirschke, 17-letni mieszkaniec Nowego Jorku, jest najszybciej piszącą esemesy osobą w Stanach Zjednoczonych. Obronił tytuł zdobyty przed rokiem, pokonując 10 rywali i zgarnął 50 000 dolarów nagrody.

Zawody, które odbyły się w środę wieczorem na nowojorskim Times Square, są organizowane od sześciu lat i mają sprawdzić trzy umiejętności: szybkość, dokładność i zręczność.

Na niektórych etapach konkursu zawodnicy musieli podołać takim wyzwaniom, jak pisanie esemesów z zasłoniętymi oczami czy trzymając telefon komórkowy za plecami.

Inna konkurencja nazywa się "text blitz" (ang. błyskawiczne tekstowanie, czyli pisanie esemesów). Zawodnicy mają tylko 45 sekund na zaznajomienie się z tekstem, który później muszą jak najszybciej przepisać na telefon z pamięci, tak aby ich tekst był jak najwierniejszy oryginałowi.

Szczęśliwy zwycięzca mówi, że wygraną zawdzięcza mamie, którą nazywa "swoim trenerem esemesowania". Na pytanie, jak się czuje jako wielki wygrany, Austin odparł jedynie: "Nie jestem w stanie nic powiedzieć".

Niektórzy z nastolatków, którzy uczestniczyli w konkursie, przyznali się, że wysyłają setki esemesów dziennie.

Coroczne zawody organizowane są przez jednego z producentów telefonów komórkowych, LG Electronics.

« 1 »