nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

Gabriela Szulik

dodane 18.05.2012 13:56

Kolory dla chorych dzieci

Śpiew, taniec, prezenty i dużo radości – to nie zapowiedź Dnia Dziecka, ale otwarcie wyremontowanego oddziału okulistyki dziecięcej w katowickim szpitalu klinicznym.

Szpitalne sale i korytarze oddziału zdobią teraz bajkowe postacie wymalowane dzięki Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka S.A. w ramach programu „Dziecięcy świat w kolorach”.

– W bajkowym otoczeniu dzieci mają szansę szybciej wrócić do zdrowia – zapewnia okulistka, doktor Lidia Nawrocka. – Bajkowe motywy z pewnością podobają się małym pacjentom bardziej niż tradycyjne, białe ściany – dodaje Anna Szymaszek, specjalistka z Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A.  – Kolorowe obrazki pozwalają dzieciom, choć na chwilę zapomnieć o bólu i chorobie.

Kolory dla chorych dzieci   RedPen.pl

14 maja w szpitalu klinicznym w Katowicach odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział mali pacjenci, dziennikarze, przedstawiciele szpitala i firmy Śnieżka. A gościem specjalnym tego wydarzenia był pochodzący ze Śląska zespół Feel. Dla dzieci była to świetna okazja, by z zespołem zrobić sobie zdjęcie, porozmawiać i oczywiście otrzymać autograf. Wśród małych pacjentów spacerowały maskotki zwierząt zamieszkujących dżunglę i rozdawały upominki.

Na spotkaniu nie zabrakło też lekarzy, którzy na co dzień zajmują się małymi pacjentami Oddziału Okulistycznego. – Trafiają do nas dzieci często wymagające długiego i skomplikowanego leczenia np. po urazach oka. Chcemy, by mali pacjenci wiązali z pobytem na oddziale także pozytywne wspomnienia – powiedziała jeszcze doktor Lidia Nawrocka.

 

„Dziecięcy świat w kolorach” to program, który polega na artystycznym odmalowywaniu oddziałów dziecięcych szpitali w całej Polsce. Katowicki oddział okulistyczny jest dwunastą placówką tak odnowioną.

Kolory dla chorych dzieci   RedPen.pl Kolory dla chorych dzieci   RedPen.pl

Kolory dla chorych dzieci   RedPen.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..