nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019

jdud, DMRŚ-Ż

dodane 14.05.2012 09:47

Happening i modlitwa dla chrześcijan w Chinach

Oazowicze po raz drugi w niekonwencjonalny sposób będą chcieli zwrócić uwagę na sytuację chrześcijan w Chinach. W niedzielne popołudnie 20 maja mieszkańcy Warszawy, Łodzi i Poznania będą mogli wziąć udział w happeningach ulicznych.

Akcja pod hasłem „Mejd in Czajna” organizowana jest przez Diakonię Misyjną Ruchu Światło-Życie.  Imprezy rozpoczną się 20 maja, o godz. 15.00 w Warszawie nieopodal kościoła akademickiego św. Anny, w Łodzi w Parku na Zdrowiu przy Lunaparku oraz 27 maja w Poznaniu w Parku Mickiewicza przy Teatrze Wielkim. Podczas happeningów będzie pokonywany Mur Chiński, będzie można zagrać w chińczyka na ogromnych planszach, gdzie pionkami są ludzie, układać puzzle, grać w memo, wziąć udział w konkursach, nauczyć się pisać chińskie znaki, a nawet zmierzyć się w zawodach jedzenia pałeczkami. W Warszawie w wielkim finale mieszkańcy ułożą kartoniadę znaną przede wszystkim ze stadionów piłkarskich. – Ułożymy napis, który do końca pozostanie niespodzianką. Będzie to wezwanie do całego świata, brzmi górnolotnie, ale wierzymy, że w ten wyrazisty sposób zwrócimy uwagę na trudną sytuację chrześcijan w Chinach, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary – mówi Marcin Skłodowski z Diakonii Misyjnej.

Akcja oazowiczów odbędzie się w związku z dniem modlitw za Kościół w Chinach, obchodzonym 24 maja. Został on ustanowiony w 2007 roku przez papieża Benedykta XVI i przypada w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, czczonej w chińskim sanktuarium maryjnym w Sheshan koło Szanghaju. Członkowie Diakonii Misyjnej w trakcie niedzielnych happeningów będą zachęcać do modlitwy za Chińczyków. Na 24 maja zaplanowano spotkania modlitewne w intencji Kościoła w Chinach: w Warszawie w kościele Matki Bożej Anielskiej przy ul. Modzelewskiego o godz. 18.00, w Poznaniu w kościele Matki Bożej Bolesnej przy ul. Głogowskiej o godz. 19, a w Łodzi w kościele św. Maksymiliana na Dąbrowie o godz. 19.00.

Ruch Światło-Życie od kilku lat jest szczególnie związany z Kościołem w Chinach. W najbliższe wakacje po raz czwarty będzie gościła na oazach młodzież z prowincji Hebei oraz zostaną zorganizowane  rekolekcje w Chinach. – Niedzielne happeningi będą też okazją do szukania osób, które mogłyby wesprzeć finansowo chińskie działania – mówi Skłodowski. Oazowicze liczą na pomoc ofiarodawców i sponsorów gotowych pokryć koszty trzytygodniowego pobytu młodzieży z Dalekiego Wschodu oraz wyjazdu grupy z Polski.

« 1 »
 • NowennaPompejanska
  14.05.2012 13:19
  Co ciekawe, wszystkie katolickie dewocjonalia są obecnie produkowane w Chinach. Ale modlić na nich to się już im nie wolno. Produkować i sprzedawać - jak najbardziej. Co za hipokryzja.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 15.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 22
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik