nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

PAP

dodane 11.05.2012 10:52

Narodowy poświęcony

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, ks. Marek Solarczyk podczas otwarcia kaplicy wielowyznaniowej poświęcił Stadion Narodowy w Warszawie.

W czwartek duchowni różnych wyznań i religii pobłogosławili kaplicę na Stadionie Narodowym. W uroczystości uczestniczył biskup warszawsko-praski Henryk Hoser, przedstawiciele kościołów katolickich, prawosławia, judaizmu i islamu.

Po uroczystości pobłogosławienia ołtarza kaplicy i całego stadionu duchowni wspólnie wyszli na piłkarską murawę, aby poświęcić boisko. Nie zabrakło akcentu piłkarskiego - symbolicznego kopnięcia piłki przez przedstawicieli różnych religii.

Kaplica na Stadionie Narodowym, o powierzchni 260 metrów kwadratowych, usytuowana jest na poziomie minus 3, czyli na poziomie ul. Wybrzeże Szczecińskie i zachowanego podczas budowy, historycznego wejścia na były Stadion X-lecia.

Podczas mistrzowskiego turnieju będą z niej mogli korzystać zawodnicy i inni członkowie ekip, a dostęp do niej zapewnia osobna klatka schodowa prowadząca z położonej o jeden poziom wyżej strefy dla drużyn, gdzie znajdują się szatnie i tunel prowadzący na boisko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..