nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

PAP

dodane 11.05.2012 10:52

Narodowy poświęcony

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, ks. Marek Solarczyk podczas otwarcia kaplicy wielowyznaniowej poświęcił Stadion Narodowy w Warszawie.

W czwartek duchowni różnych wyznań i religii pobłogosławili kaplicę na Stadionie Narodowym. W uroczystości uczestniczył biskup warszawsko-praski Henryk Hoser, przedstawiciele kościołów katolickich, prawosławia, judaizmu i islamu.

Po uroczystości pobłogosławienia ołtarza kaplicy i całego stadionu duchowni wspólnie wyszli na piłkarską murawę, aby poświęcić boisko. Nie zabrakło akcentu piłkarskiego - symbolicznego kopnięcia piłki przez przedstawicieli różnych religii.

Kaplica na Stadionie Narodowym, o powierzchni 260 metrów kwadratowych, usytuowana jest na poziomie minus 3, czyli na poziomie ul. Wybrzeże Szczecińskie i zachowanego podczas budowy, historycznego wejścia na były Stadion X-lecia.

Podczas mistrzowskiego turnieju będą z niej mogli korzystać zawodnicy i inni członkowie ekip, a dostęp do niej zapewnia osobna klatka schodowa prowadząca z położonej o jeden poziom wyżej strefy dla drużyn, gdzie znajdują się szatnie i tunel prowadzący na boisko.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10