nasze media MGN 07/2024

Gabriela Szulik

dodane 25.04.2012 12:16

Moneta papieska z ziemią z Góry Oliwnej

Z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II w ręce kolekcjonerów trafiły monety z... ziemią z Góry Oliwnej w Jerozolimie.

W Mennicy Polskiej wybito mosiężne i srebrne monety, do których dodano ziemię z Góry Oliwnej w Jerozolimie, gdzie Pan Jezus spędził ostatnie chwile swojego życia, skąd wstąpił do Nieba i gdzie – według proroctwa z Księgi Zachariasza – ma stanąć w dniu Sądu Ostatecznego.
Na awersie tej wyjątkowej kolekcjonerskiej monety widnieje herb papieski, na rewersie natomiast umieszczono przezroczystą kapsułę z cząstką z Ziemi Świętej. Wszystkie wykonano ze srebra próby 925 a ich autentyczność potwierdzają certyfikaty i świadectwa badania Urzędu Probierczego.


Mosiężne pozłacane monety z ziemią z Góry Oliwnej będą dodawane do książki wydawnictwa Edipresse Polska pt. „Jan Paweł II. 1. rocznica beatyfikacji”. Książka, to wspomnienia z beatyfikacji papieża-Polaka i relacja z pielgrzymki Ojca Świętego do Ziemi Świętej w 2000 r., uznawanej za jedną z najważniejszych podróży apostolskich Jana Pawła II.

Zainteresowani książką i dołączoną do niej pozłacaną mosiężną monetą i kapsułą z ziemią z Jerozolimy mogą się kontaktować z wydawnictwem Edipresse Polska. Szczegół na www.hitnumizmaty.pl

Kolekcję srebrnych monet Jan Paweł II Wielki można zamówić pod adresem www.skarbiecmennicy.pl lub telefonicznie: 801 566 566 i 22 566 88 77 (tel. kom.)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..