nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

KAI/PAP

dodane 23.04.2012 11:50

Wieczór z Jezusem

Z trzech warszawskich kościołów wyruszyły w niedzielę marsze na Plac Zamkowy, gdzie odbyło się spotkanie „Wieczór z Jezusem”.

Wspólna zabawa i modlitwa zakończyły Tydzień Misyjny będący realizacją europejskiego projektu „Misja w mieście 2012”.

– Musimy pokazywać naszemu kochanemu miastu, że Jezus jest z nami, że życie jest piękne i że warto być chrześcijaninem – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski podczas „Wieczoru z Jezusem”.

Przed kościołem akademickim św. Anny 22 kwietnia stanęła scena, na której poszczególne ruchy i wspólnoty katolickie animowały program ewangelizacyjny. Nad sceną zawisł transparent "Otwórz drzwi Chrystusowi". Plac przed kościołem był szczelnie wypełniony przez młodzież, osoby starsze, rodziny z dziećmi. Wspólnie śpiewano pieśni uwielbienia, odtwarzano starodawne tańce, modlono się, słuchano świadectw o tym, jak przełomowe momenty w życiu wcześniej naznaczonego niepowodzeniami, depresją, a nawet myślami o samobójstwie, prowadziły do nawrócenia.
W tłumie mnóstwo osób trzymało błękitne balony w logo „Misja Warszawy”, widoczne były transparenty wspólnot ewangelizacyjnych i stołecznych parafii. Wiele osób wychodziło z pobliskich restauracji i kawiarni, by przyglądać się akcji.

Program „Wieczoru z Jezusem” przygotowały i poprowadziły Ruch Światło-Życie, Odnowa w Duchu Świętym oraz Wspólnota Emmanuel i Wspólnota Chemin Neuf.
 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..