nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

Jacek Brokuła

|

MGN 03/2003

dodane 06.04.2012 22:09

Trzy w jednym

Volkswagen Magellan to połączenie vana, kombi i samochodu terenowego.

 Dzięki swym nieprzeciętnym możliwościom nazwano go imieniem portugalskiego odkrywcy, Ferdynanda Magellana. Volkswagen Magellan bez trudu i szybko porusza się po każdej nawierzchni. Jego podwozie wyposażono w pneumatyczne zawieszenie z hadraulicznymi elementami doskonale tłumiącymi wszelkie drogowe nierówności.

Mogłoby się wydawać, że to samochód terenowy. Tymczasem Magellan świetnie radzi sobie nie tylko na bezdrożach. Układ foteli wskazuje z kolei na vana. Magellan może zabrać na swój pokład sześć osób siedzących w trzech rzędach. Pasażerowie ostatniego rzędu mają dwuosobową kanapę, którą w razie potrzeby można schować w podłodze. Wtedy jest więcej miejsca na bagaż.

W samochodzie natomiast nie ma koła zapasowego, ponieważ odkrywca Magellan go nie potrzebuje. Jego opony pozwalają na jazdę pomimo przebicia. Samochód odkrywcy napędza silnik W8 o mocy 275 KM przenoszonej na wszystkie koła. Fotel kierowcy, umieszczony dość wysoko, umożliwia widoczność godną odkrywcy.

Zupełną nowością w Magellanie jest system nawigacji satelitarnej GPS, który kierowca może wyjąć z samochodu i używać w czasie pieszych wędrówek. Auto pierwszy raz pokazano w 2002 roku na targach motoryzacyjnych w Detroit. W Polsce chyba nieprędko zobaczymy go na drodze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione