nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

ks. Marek z kliki guzika

|

MGN 02/2003

dodane 06.04.2012 12:26

Klika guzika

W tym numerze guzik znajdziecie, bo niewiele w nim rzeczy poważnych. Większość to żarty – mniej lub bardziej śmieszne. Stoi za to przed Wami otworem klika guzika. Możecie do niej się dołączyć. Zaznaczam, że klika guzika nie ma nic wspólnego z klikaniem. Żeby należeć do kliki guzika, nie trzeba być pięknym, zdrowym i bogatym.

Klika guzika   Trzeba tylko jednego – śmiać się z... samego siebie. Śmiać się z innych – to prosta rzecz, ale śmiać się z siebie – to już trudniejsza sprawa. Nie każdy to potrafi. Gdybym tylko mógł, to honorowe miejsce w kilce guzika przyznałbym Ojcu Świętemu. Oprócz tysięcy rzeczy, które Papież doskonale potrafi robić, jest jeszcze i ta – że umie śmiać się z samego siebie. Choć taki wielki, mądry, święty, powszechnie szanowany – potrafi się śmiać z siebie samego.

Przykładów są tysiące. Może pamiętacie, kiedy w czasie jednej pielgrzymki do Polski tysiące ludzi wiwatowało na jego cześć, wołając: „Niech żyje Papież”, on wszystkich przedrzeêniał i mówił: „Niech żyje łupież”. Innym razem grupie przyjaciół z Krakowa udało się wedrzeć na papieskie pokoje. Było to krótko po wyborze kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Kiedy zobaczyli Ojca Świętego, przyklękli. Wtedy z ust Papieża usłyszeli: – Nie róbcie szopek.

Przyznajcie sami, że ktoś, kto nie robi wokół swojej osoby szopek, a na dodatek jest jeszcze papieżem, jak najbardziej zasługuje na miejsce w klice guzika. Ja oczywiście też przystępuję do kliki guzika. I mam cichą nadzieję, że zasłużyłem sobie na taki honor. Na przykład dałem się przepuścić przez maszynkę do mięsa, zostałem zamieniony w zieloną żabę, głową wybiłem dziurę w ścianie, ryby akwariowe nakłoniłem do modlitwy, podróżowałem na latającym dzienniku. Jak na jednego, nie całkiem niepoważnego księdza, to chyba wystarczy?

Za każdy żart z samego siebie przyznałem sobie jeden guzik. Jak widzicie, jest ich dużo. Nawet rozpocząłem przyszywanie drugiego rzędu. Ucieszyło mnie to tym bardziej, że dwurzędowe sutanny są w tym sezonie najmodniejsze.

Kiedy w przyszłym roku pojawi się być może trzeci rząd guzików, to najmodniejsze będą trzyrzędówki. Klika guzika   A co z Wami? Oczywiście, klika guzika stoi przed Wami otworem. Zatem śmiejcie się, ale z siebie.

Maska jest dla Was wszystkich, ale szczególnie dla zatwardziałych poważniaków. Jeżeli nie potraficie śmiać się sami z siebie, nałóżcie maskę – będziecie choć trochę śmiesznie wyglądać. Wyjdzie Wam to na zdrowie.

Pozdrawia Was ksiądz Marek,
samozwańczy laureat orderu guzika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione