nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022
dodane 08.02.2012 10:14

Szacunek dla siebie

Wyznał mi SMS-em, że mu się podobam. Nie mogłam uwierzyć i śmiałam się. Wtedy obraził się, pisał wulgarnie, przerwał kontakt, a ja czuję, że on jest dla mnie kimś ważnym. 14-latka

Wszystko rozumiem. Opisałaś to dokładnie. Ale aż mną wstrząsało, gdy czytałam o jego wulgarnych odpowiedziach. Dziewczyna, a potem kobieta powinna żądać dla siebie SZACUNKU! Jeśli chłopak wulgarnie jej odpowiada, jest chamski, to należy mu o tym powiedzieć, że w takim tonie nie rozmawiamy, że urywasz z nim kontakt.
Jeśli mu będzie zależało, to przeprosi i zacznie pisać. Ale jeśli tego nie zrobi, to znak, że jest jeszcze bardzo niedojrzały i szkoda na niego czasu. Ja rozumiem, że ciągnie Cię do niego, że miło było przeczytać, że mu się podobasz. Ale trzeba sobie wyznaczyć jasne granice i pewne zachowania uznać za niedopuszczalne. Inaczej dzieje się potem bardzo dużo złego w relacjach między chłopakiem a dziewczyną. Jest taka prosta zasada, że jeśli dziewczyna zostaje odrzucona, to powinna wzruszyć ramionami, podnieść dumnie głowę i mruknąć "nie, to nie, jego strata". Najlepiej już wcale do niego nie pisz. Ale jeśli bardzo Cię ciągnie do kontaktu, to tylko napisz, że czujesz się obrażona jego językiem, że dał bardzo złe świadectwo swojej kultury osobistej.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione