nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 05.02.2012 16:57

W poszukiwaniu harmonii

Dobrze się uczę, ale mimo tego czuję, że strasznie marnuję czas. Około 4 godzin dziennie spędzam przy komputerze, chociaż niby jednocześnie coś tam odrabiam, ale to nie jest nauka. Rodzina mi mówi, że przesadzam, ale ja czuję, że źle organizuję czas. Licealistka

Moja główna uwaga jest taka, byś poszukała HARMONII! Czyli równowagi między nauką, porządkami, Internetem itd. Gdy byłam w Twoim wieku, to bardzo pomagał mi plan dnia, rozpisywałam dokładnie godziny, nawet minuty. Na jaki przedmiot ile czasu, by zdążyć do wieczora. Nigdy, do samego końca studiów nie uczyłam się w nocy. Bardzo pomaga św. Benedykt, patron Europy, który w średniowieczu napisał, że: lenistwo jest wrogiem duszy. Zapisz to sobie gdzieś w widocznym miejscu, najlepiej obok komputera. Drugie jego hasło: módl się i pracuj też może się przydać współczesnej młodzieży.  On podkreślał, że ważna jest harmonia w tym, co robimy. Jeśli czegoś jest za dużo, źle się czujemy. Dla dobrego samopoczucia weź się raz jeszcze w garść i żyj według planu. A w tym planie daj sobie też czas na Internet, ale na przykład otwieraj go później. Poza tym ciągle rób sobie rachunek sumienia z przeżytego dnia. Jak go wykorzystałaś. Masz święte prawo do przyjaciół, do rozmów. Nie jesteś już dzieckiem. Nikt Ci niczego nie zakazuje. Sama decydujesz i rządzisz. Masz pewnie sporo talentów. A komu dużo dano, od tego się też wiele wymaga. Ty podświadomie od siebie wymagasz. Bo stać Cię na wiele. Pobaw się w marketingowca, który sam sobie rewelacyjnie organizuje pracę.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

  

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10