nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021
dodane 12.12.2011 15:16

Brzozowice-Kamień

Roraty gromadzą w naszej parafii nie tylko dużo dzieci, ale sporo młodzieży i dorosłych. Codziennie kilkanaście minut przed godz. 6.30 odmawiamy wspólnie Anioł Pański i modlitwę do Anioła Stróża.

Na rozbudzenie jeszcze piosenki zaśpiewane z naszą Scholą dziecięcą. Następnie przy śpiewie „Spuście rosę”, z tyłu kościoła rusza uroczysta procesja. Dzieci z lampionami, ministranci i ks. Bartłomiej, który w tym roku prowadzi roraty. Szkoda, że nie możecie zobaczyć, jak pięknie wygląda nasz kościół rozświetlony tyloma lampionami dzieci i świecami w rękach starszych.
Cieszymy się, że podczas tegorocznych Rorat możemy poznawać Naszego Papieża - bł. Jana Pawła II. Wiele dzieci, które uczestniczą w Roratach przyszło na świat już po Jego śmierci. Dla nich, ale i dla każdego jest to więc doskonała okazja, by przez poznawanie Jego życia podążać śladami, które nam pozostawił, a które doprowadziły Go do „domu Ojca”.
Codziennie też po skończonej Mszy św. odbywa się wielkie losowanie. Udział w nim biorą dzieci, które prawidłowo odpowiedziały na pytania zamieszczone na obrazku.
Szczęśliwcy z „serca pełnego dobra” mogą wylosować jakąś niespodziankę, którą tam złożyli  życzliwy parafianie. A mamy ich WIELU! Za to wielkie Bóg zapłać!
Papieskiego Anioła chcieliśmy też poinformować, że gdy była mowa o Mszy Prymicyjnej ks. Karola Wojtyły, to poczuliśmy się dumni, gdyż inicjatorem budowy katedry na Wawelu, a więc i tej najstarszej jej części, jaką jest  kaplica św. Leonarda, był nasz parafianin - Sługa Boży Biskup Nanker.

Pozdrawiamy serdecznie Redakcję Małego Gościa Niedzielnego wyczekując dalszych opowieści Papieskiego Anioła i życząc wszystkim wytrwałości w przychodzeniu na Roraty.

Dzieci z parafii śś. Ap. Piotra i Pawła w Brzozowicach- Kamieniu
wraz z ks. Bartkiem Szymczakiem i Paniami katechetkami Ania i Ewą.


Więcej listów

Brzozowice-Kamień   Brzozowice-Kamień   Brzozowice-Kamień   Brzozowice-Kamień   Brzozowice-Kamień   Brzozowice-Kamień  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione

h