nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 12.12.2011 15:16

Brzozowice-Kamień

Roraty gromadzą w naszej parafii nie tylko dużo dzieci, ale sporo młodzieży i dorosłych. Codziennie kilkanaście minut przed godz. 6.30 odmawiamy wspólnie Anioł Pański i modlitwę do Anioła Stróża.

Na rozbudzenie jeszcze piosenki zaśpiewane z naszą Scholą dziecięcą. Następnie przy śpiewie „Spuście rosę”, z tyłu kościoła rusza uroczysta procesja. Dzieci z lampionami, ministranci i ks. Bartłomiej, który w tym roku prowadzi roraty. Szkoda, że nie możecie zobaczyć, jak pięknie wygląda nasz kościół rozświetlony tyloma lampionami dzieci i świecami w rękach starszych.
Cieszymy się, że podczas tegorocznych Rorat możemy poznawać Naszego Papieża - bł. Jana Pawła II. Wiele dzieci, które uczestniczą w Roratach przyszło na świat już po Jego śmierci. Dla nich, ale i dla każdego jest to więc doskonała okazja, by przez poznawanie Jego życia podążać śladami, które nam pozostawił, a które doprowadziły Go do „domu Ojca”.
Codziennie też po skończonej Mszy św. odbywa się wielkie losowanie. Udział w nim biorą dzieci, które prawidłowo odpowiedziały na pytania zamieszczone na obrazku.
Szczęśliwcy z „serca pełnego dobra” mogą wylosować jakąś niespodziankę, którą tam złożyli  życzliwy parafianie. A mamy ich WIELU! Za to wielkie Bóg zapłać!
Papieskiego Anioła chcieliśmy też poinformować, że gdy była mowa o Mszy Prymicyjnej ks. Karola Wojtyły, to poczuliśmy się dumni, gdyż inicjatorem budowy katedry na Wawelu, a więc i tej najstarszej jej części, jaką jest  kaplica św. Leonarda, był nasz parafianin - Sługa Boży Biskup Nanker.

Pozdrawiamy serdecznie Redakcję Małego Gościa Niedzielnego wyczekując dalszych opowieści Papieskiego Anioła i życząc wszystkim wytrwałości w przychodzeniu na Roraty.

Dzieci z parafii śś. Ap. Piotra i Pawła w Brzozowicach- Kamieniu
wraz z ks. Bartkiem Szymczakiem i Paniami katechetkami Ania i Ewą.


Więcej listów

           

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10