nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 08.12.2011 22:53

Samotnośc w klasie

W mojej klasie jest mało osób, a dziewczyn tylko sześc. Przez lata przyjaźniłam się z kolegą, ale w tym roku on mnie zostawia i spędza przerwy z kolegami, mają swoje tematy. Tak mi przykro, bo z dziewczynami trudniej się dogadać, nie lubimy się, za dużo mi nagadały. One się przyjaźnią parami, jedna trójka, a ja sama. Zostało jeszcze pół roku, nie chcę źle wspominać podstawówki. Szóstoklasistka

Sytuacja jest przykra, ale nie tragiczna. Jeśli przyjaciel spędza całe przerwy z kolegami, to bardzo dobrze o nim świadczy. Chłopak w tym wieku potrzebuje kolegów. To ważne dla jego rozwoju. Ty jednak potrzebujesz kontaktu z dziewczynami i jeśli jest Was tylko sześć, to trudno, trzeba się jakoś trzymać razem. Nie ma się co złościć, tylko przebaczać winy i ze wszystkich sił stworzyć z dziewczyn w miarę zgraną grupę. Wielką dziecinadą jest przyjaźnienie się tylko w dwie osoby. Nastolatki powinny tworzyć grupę. Jeśli żadna jeszcze tego nie robi, to bądź pierwsza. Zaproś kiedyś dziewczyny do siebie, na przerwach rozmawiaj z każdą dziewczyną, nie trzymaj się z boku. Słuchajcie muzyki, żartujcie, śmiejcie się i co tam jeszcze chcecie. Jeśli nic sie nie uda, to z pewnością jest to ostatni samotny rok, bo w gimnazjum będzie Was z pewnością więcej i zaczniesz się dogadywać z dziewczynami. Im więcej, tym lepiej.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 20.07.2018
  łączna liczba komentarzy: 97
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26