nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018
dodane 06.11.2011 21:33

Załatwić sprawę po męsku...

Byłem wściekły, bo całkiem dobry kolega rozpuścił o mnie plotki, kompletnie bzdury. Byłem wściekły, długo obmyślałem zemstę. Postanowiłem wymyślić jakieś bzdury na jego temat i rozpowiedzieć to w klasie. Ale najpierw piszę do Pani... 12-latek

Nie odpowiadaj złem na zło, mówi Biblia. To naprawdę znajduje zastosowanie w życiu i jest bardzo mądre oraz pomocne. Wniosek prosty- nie rozpuszczaj plotek o koledze.
Natomiast sprawę warto wyjaśnić. Mężczyźni, nawet tacy młodzi, powinni umieć sobie wyjaśnić pewne sprawy. Przede wszystkim podejdź do niego i poproś o rozmowę. Wyjaśnijcie sobie, nie atakuj go, tylko pytaj, dlaczego i powiedz, że Ci przykro. Uważaj, by Cię nerwy nie poniosły. Pamiętaj, że odważny mężczyzna nie mści się, lecz rozwiązuje problem, wyjaśnia sprawę. Np powiedz, że szkoda, iż rozpuścił plotki, że czekasz na wyjaśnienie, ale nie jesteś dziecinny i nie będziesz się obrażał ani mścił.
Nie widzę sensu w nakręcaniu spirali zemsty i dokuczania. Nawet pierwszy wyciągnij rękę do zgody i utrzymuj z nim potem normalne kontakty.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 17.11.2018
  łączna liczba komentarzy: 104
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik