nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018
dodane 03.06.2014 22:39

Chłopak przyjaciółki

Przyjaciółka zaczęła chodzić z beznadziejnym chłopakiem z sąsiedniej klasy. Powiedziałam, co o nim myślę, ale ona uznała, że jestem zazdrosna i stąd ta niechęć. Na moje logiczne argumenty jest głucha i ślepa. W dodatku powiedziała mu o moim zdaniu i teraz mam wroga. On się cieszy, gdy się kłócimy, chyba chce, byśmy zerwały starą przyjaźń. Nie chcę tego. Pojęcia nie mam, jak się teraz zachowywać, by nasza przyjaźń przetrwała. 14-latka

Najważniejsze, byś się nie kłóciła z przyjaciółką. To jest jej życie, jej wybory. Jeśli kiedyś ze sobą zerwą, to nie powiedz "a nie mówiłam" tylko spokojnie ją pocieszaj. Jeśli on się cieszy z Waszych kłótni, to specjalnie pilnuj, by się z nią nie kłócić. Pamiętaj, że przyjaźń to raczej trwałe uczucie. Natomiast zakochanie nastolatków trwa raczej krótko. Podejrzewa, że oni ze sobą zerwą, ale Ty się do tego nie mieszaj. Powiedz kiedyś przyjaciółce, że bardzo ją lubisz, że cenisz sobie Waszą przyjaźń i dlatego już więcej nie będziesz go krytykowała. To ona z nim chodzi, a nie Ty. Podejdź do tego problemu na wesoło. Ona nie jest Twoją siostrą, więc nie będziecie się spotykali na rodzinnych imprezach. Możecie siebie unikać. Nigdy nic na niego nie mów. Śmiej się ze swojej niechęci do niego. Dasz radę, znam wiele takich przypadków.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 08.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 86
 • 2
  LidiaKędra
  ostatnia aktywność: 02.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  kamiś
  ostatnia aktywność: 24.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 55
 • 4
  matkson5
  ostatnia aktywność: 29.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 3
 • 5
  kotek22
  ostatnia aktywność: 15.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 18