nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018
dodane 02.12.2012 18:43

Praca nad sobą

W roku bierzmowania postanowiłam wziąć się ostro za siebie. Widzę tyle niedociągnięć, ale prosiłabym o konkretne rady jak nad sobą pracować, jak poprawić sprawy modlitwy, które u mnie chyba szwankują. Gimnazjalistka

Pytasz jak nad sobą pracować. Odpowiedź jest prosta- małymi krokami. Najlepiej wymyślaj sobie proste zadania np. na 3-4 dni. Potem przemyśl, czy udało się je zrealizować. Absolutnie nie narzucaj sobie zadań ogólnych, że musisz być idealna, bo to się nie uda. No i żadnych załamań, że coś zawalisz. Bo trzeba umieć harmonijnie pogodzić pracę nad sobą ze świadomością własnej słabości małości. To istota chrześcijańskiej pokory. Modlitwa może być różna. Czasami coś w rodzaju krótkiego SMS-a do nieba. W ciągu całego dnia może ich być sporo. Modlitwą jest też praca. Cały dzień może być w łączności z Bogiem. Każdy obowiązek wydaje się wówczas lżejszy. Polecam też, byś miała jakiegoś swojego "mistrza". Mnie np. nieustannie uczy ksiądz Jan Twardowski- mogę go czytać na okrągło i ciągle znajduję coś nowego. Świetny jest tegoroczny pomysł rorat z Małym Gościem, gdzie wybrani święci rozświetlają ciemności i prowadzą we właściwym kierunku. Piszą do mnie młodzi, że słuchają przez You Tuba kazań księdza Pawlukiewicza. Polecam zasady św. Benedykta: "módl się i pracuj"- tu musi być harmonia raz "lenistwo jest wrogiem duszy"

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

                                                                                                                                                                                                                                                   

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 08.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 86
 • 2
  LidiaKędra
  ostatnia aktywność: 02.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  kamiś
  ostatnia aktywność: 24.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 55
 • 4
  matkson5
  ostatnia aktywność: 29.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 3
 • 5
  kotek22
  ostatnia aktywność: 15.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 18