nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018

PAP

dodane 16.10.2012 10:14

Nauczycielka roku

Nauczycielem Roku 2012 została Marzena Kędra, nauczycielka nauczania zintegrowanego i dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie. Zorganizowano ją z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu Marzena Kędra od prawie 20 lat działa w Polskim Stowarzyszeniu Animatorów Celestyna Freineta - obecnie pełni funkcję prezesa. Już na początku pracy zawodowej postanowiła, jak mówi, "humanizować edukację". W 2005 roku została dyrektorką Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance (woj. opolskie). Podstawą jej działań została pedagogika Freineta, z wykorzystaniem metody Janusza Korczaka.

"Janusz Korczak powiedział, że dzieciństwo czyni człowiekiem. Przez wszystkie lata swojej pracy starałam się, aby dzieciństwo było najważniejsze" - przyznała Marzena Kędra po otrzymaniu tytułu Nauczyciela Roku 2012.

Efektem pracy nauczycielki roku są m.in. odbywające się co miesiąc narady społeczności szkolnej. W kierowanej przez nią szkole funkcjonuje "Gazetka wychowawcza", organizowane są konferencje - sześć w roku, podczas których uczeń ma możliwość zaprezentowania własnych zainteresowań. Dwa razy w półroczu odbywają się debaty dotyczące zaproponowanych przez dzieci tematów. Marzena Kędra założyła również Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Otwarte okno" i powołała "wirtualną klasę", tworząc witrynę internetową prezentującą działania uczniów z Moszczanki.

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 01.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 24
 • 5
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 14.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 10