Chcesz mieć dobrą rodzinę? Potrzebujesz rozumu, by się lepiej uczyć? Chcesz, by wreszcie zgoda zapanowała w twojej rodzinie? Masz często doła, z którego nie potrafisz wyjść? Koniec kłopotów, jeśli uczcisz Serca Pana Jezusa! Pan Jezus wybrał skromną zakonnicę, św. Małgorzatę Alacoque, by przedstawić niesamowitą ofertę! Oto ludziom, którzy będą czcić Jego Najświętsze Serce, obiecał tak wiele darów, że aż oddech zatyka. Nie trzeba stać po nie w kolejkach, nie trzeba zbierać punktów za zakupione towary ani wysyłać kosztownych SMS- ów. Potrzebna jest szczera modlitwa poświęcająca nas Jego Sercu, przystępowanie do Komunii podczas 9 pierwszych piątków miesiąca, a przede wszystkim wielkie przylgnięcie do Serca Jezusa. Dzisiaj Św. Małgorzata rozwiąże problemy wielu nastolatków. Możecie też skorzystać.

1. Pod wpływem różnych filmów dziewczyna wpadła w lęk, że może umrzeć, zginąć i bardzo się tego boi. Św. Małgorzata radzi::
Przez 9 kolejnych pierwszych piątków przystępować do Komunii, co daje łaskę, że nie umrzemy w stanie grzechu ciężkiego
Odprawiać ciężkie pokuty i umartwienia, by odwrócić uwagę od dołujących myśli
Przez cały tydzień oglądać same komedie
2. Pewien chłopak przyszedł do św. Małgorzaty i płakał, że jego rodzice się kłócą i coraz częściej mówią o rozwodzie. Święta wizytka podarowała mu:
Poradnik zatytułowany "Jak przezwyciężyć kryzys w rodzinie”
Skierowanie na terapię rodzinną
Obraz Serca Pana Jezusa z modlitwą- ofiarowaniem się Jego Miłości
3. Pewna dziewczyna przyszła do św. Małgorzaty bardzo zmartwiona. Czuje, że chce i powinna zostać lekarką. Jednak obawia się, że test po gimnazjum może jej nie pójść najlepiej. Wtedy nie dostanie się do wymarzonej klasy biologiczno- chemicznej. Św. Małgorzata uśmiecha się promiennie i radzi:
Zapisać się na drogie korepetycje
Zapomnieć o medycynie
Oddać się w opiekę Sercu Pana Jezusa i mocno się uczyć
4.Pewien chłopak przyszedł do św. Małgorzaty dosyć przygnębiony, gdyż koledzy go wyśmiewają, czuje się samotny, odtrącony, bardzo brakuje mu przyjaciół. Św. Małgorzata opowiada mu o swoich przeżyciach, a następnie:
Każe wyjechać na kolonie zdrowotne
Radzi zostać czcicielem Serca Pana Jezusa
Radzi iść do psychologa
5.Na miesiąc przed końcem roku przybiegła do św. Małgorzaty miła, lecz roztrzepana uczennica, która martwi się, czy zdoła poprawić oceny. Już się wzięła ostro do pracy, już dobrze napisała kilka sprawdzianów, ale czy zdąży? Św. Małgorzata radzi:
Chodzić w czerwcu na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa
Pójść na kurs szybkiego czytania
Przyjąć w pokorze zasłużone oceny i nie starać się niczego poprawiać
6. Trochę zawstydzony przychodzi do św. Małgorzaty chłopak, który ma problemy w rodzinie. Śmieją się z niego, że za często chodzi do kościoła, czasami rodzice specjalnie organizują wyjazdy, by nie mógł iść na mszę św. Czy można na to coś zaradzić?
Niestety, dziecko nie może mieć wpływu na rodziców
Trzeba się oddać pod opiekę Serca Pana Jezusa
Trzeba prosić księdza, by przyszedł na rozmowę
7. Smutna nastolatka mówi, że jej tato jest w sytuacji bez wyjścia. Pije od lat, wstydzi się tego i przez to jeszcze bardziej pije. Teraz ciężko zachorował, żałuje wszystkiego, ale wstydzi się prosić o spowiedź. Jak go przekonać, że nie jest bez szans?
Już jest za późno
Można wezwać księdza w ostatniej chwili
Opowiedzieć mu o Sercu Pana Jezusa, dać mu obrazek
8. Pewien ksiądz przyszedł zmartwiony do św. Małgorzaty. Od dawna nie potrafi przekonać swoich dwóch parafianek, by się pogodziły, nie opowiadały o sobie plotek i nie zakazywały swym dzieciom wspólnej zabawy. Św. Małgorzata radzi:
Prosić o łaskę Serce Pana Jezusa
Skrytykować kobiety podczas kazania
Wezwać je równocześnie na rozmowę
9. Bardzo smutna dziewczyna podchodzi do św. Małgorzaty. Bo jej się wciąż wydaje, że źle się spowiada, że jest za mało dobra, że źle spełnia warunki dobrej spowiedzi. Św. Małgorzata ma receptę na zadośćuczynienie Panu Bogu, to przecież:
Komunia wynagradzająca przez 9 pierwszych piątków miesiąca
Spowiedź u znanego spowiednika
Rozmowa z doktorem teologii
10. Do św. Małgorzaty przyszła zmartwiona starsza kobieta, której syn z rodziną wyjeżdżają do Irlandii. Babcia tak bardzo chce ich zabezpieczyć na daleką podróż i pobyt w nowym kraju. Co przygotować?
Stałe przelewy na ich konto bankowe
Obraz Serca Pana Jezusa z modlitwą
List do znajomych w Irlandii
Biegniemy do marketów na wiele godzin przed ich otwarciem, by taniej kupić jakiś sprzęt. .Płacimy coraz wyższe składki firmom ubezpieczeniowym. Tymczasem trwa nieustanna promocja dla czcicieli Serca Pana Jezusa. Nie ogłaszają jej reklamy, tylko skromna zakonnica. Jeśli rozumiesz przesłanie o kochającym Sercu Pana Jezusa, to pewnie rozwiązanie zadań nie było trudne.