Zjeżdżalnia dla Afryki

Urszula Antosz-Rekucka, opiekunka Koła Caritas przy Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Łostówce

publikacja 01.06.2009 11:52

Dzieci ze Szkolnego Koła „Caritas” przy Szkole Podstawowej w Łostówce zrobiły niecodzienny prezent swoim czarnoskórym kolegom z Ośrodka dla Niedożywionych „Matumaini” w Kongo.

Zjeżdżalnia dla Afryki Zjeżdżalnia już służy naszym małym przyjaciołom

Pracująca z uratowanymi od strasznej śmierci głodowej maluchami Siostra Dominika Laskowska z Polski, której Koło pomaga od lat, poprosiła o pomoc w spełnieniu marzenia: zbudowaniu placu zabaw dla tych tak ciężko doświadczonych przez los dzieci. Pragnęła ona w ten sposób sprawić im nieco radości. Przyjaciół z Łostówki poprosiła o zakup i przysłanie zjeżdżalni dla swych podopiecznych. Po chwili rozterki („czy damy radę sprostać takiemu wyzwaniu?” – Szkoła w Łostówce liczy niespełna setkę uczniów, z „zerówką włącznie”), przystąpili oni do działania. W szkole zawisł plakat, dzieci przeprowadziły loteryjkę, kiermasz, kwestę.

Równocześnie surfowaliśmy po Internecie w poszukiwaniu odpowiedniej zjeżdżalni. Istotna była nie tylko jakość i cena, ale także wymiary, gdyż Poczta Polska nie przyjmuje paczek powyżej określonych gabarytów, a inne firmy przewozowe, ze względu na wysokie koszty przesyłek, nie wchodziły w grę Mimo tych ograniczeń, „zamówienie” z Afryki udało się bardzo szybko sfinalizować. Firma „Brykacze” z Piaseczna ze względu na cel zakupu zrezygnowała z pobrania opłat za przesłanie zjeżdżalni na terenie kraju, pomogli wypróbowani przyjaciele Koła, finansowo wsparli na uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszanie Górnej z P.Anitą Ziemianin. I oto zjeżdżalnia znalazła się na Czarnym Lądzie sprawiając ogromną frajdę afrykańskim Maluchom. Dostali oni także kilka huśtawek, sznurkową drabinkę do wspinaczek, kolejną porcję maskotek i – jak zawsze – nieco witamin i podstawowych leków.
 


W szkole zawisł plakat, dzieci przeprowadziły loteryjkę
 


Tu przygotowane do wysłania dary