Odpowiedzialnośc za słowa i czyny

publikacja 20.03.2011 21:12

Piszę w imieniu koleżanki, której straszliwie dokuczają. Wyzwiska są straszne. Każdego dnia słyszy straszliwie obraźliwe uwagi. Czasami szturchną ją, uderzą, a ona to typowa klasowa ofiara. Co powinna zrobić? Kolega

Koleżanka powinna natychmiast pójść do szkolnego pedagoga i bardzo spokojnie powiedzieć, że prosi o pomoc, bo dzieją się takie rzeczy. Rówieśnicy tej dziewczyny nie mają pojęcia, że popełniają przestępstwo.
Najwyższy czas, by ktoś im to wyjaśnił. Bo dziewczyna, jeśli nie dostanie pomocy w szkole ze strony wychowawczyni i pedagoga, może napisać list do rzecznika praw ucznia. Adres znajdziecie w Internecie lub da Wam pedagog. Dziewczyna powinna powiedzieć wychowawczyni i pedagogowi, że prosi
o pomoc, bo inaczej napisze do rzecznika praw ucznia. Jeżeli wychowawczyni i pedagog nie pomogą, można napisać oficjalny list do dyrektora szkoły. Jeszcze by się przydało, by rodzice przyszli na rozmowę i zapytali, jak szkoła zamierza pomóc ich dziecku. Gdyby sytuacja trwała dalej, to rodzice też mogą napisać skargę.
Nie wolno sobie pozwolić na takie obrażanie. To, co napisałeś jest niedopuszczalne i najwyższy czas, by uczniowie dowiedzieli się, że nie można nikogo bezkarnie obrażać, a bicie jest całkowicie niedopuszczalne.
zadaj pytanie...