Bunt uczniów

publikacja 19.03.2011 21:52

Wychowawca na wuefie kazał nam biegać przez 25 minut, bo chłopcy bardzo rozrabiali. Wiemy, że w prawach ucznia jest zapis, że możemy biegać tylko 10 minut. Na przerwie wszyscy wyzywali na nauczyciela najgorszymi słowami. Chcemy zmiany wychowawcy, mam napisać pismo. Mama nie chce nam pomóc. Szóstoklasistka

W prawach ucznia nie ma określenia, ile minut można biegać. To może być w programie wuefu, ale nie w prawach ucznia. Nauczyciel musiał pokazać, kto tu rządzi, a widać, że u Was rządzić chcą uczniowie. Już czas, byście poszli do gimnazjum i zobaczyli, co to znaczy dyscyplina. Słowa, których uczniowie używali świadczą, że jesteście bardzo trudną klasą, widzicie tylko swoje prawa, a nie widzicie obowiązków. Napisałaś, że to bieganie zdarzyło się raz, była to kara. Nic się nikomu złego nie stało. Bardzo zwracacie uwagę na to, że nie należy tyle biegać, szkoda, że nie myślicie o tym, czy wolno w ten sposób mówić o nauczycielu. W pełni zgadzam się z Twoją mamą,. która dobrze czuje, że klasa jest trudna pod względem wychowawczym.
Macie z pewnością statut szkoły, kartę praw i obowiązków ucznia. Samorząd szkolny to powinien mieć i tam może być podany sposób rozwiązywania tego typu konfliktów, rozpatrywanie skarg.
Podejrzewam, że gdyby dyrekcja Was wysłuchała, to zmiana nastąpiłaby
raczej dla nauczyciela, a nie dal Was.
Jesteście w 6 klasie, wnet egzamin i koniec szkoły. Nie sądzę, by dyrekcja zgodziła się spełnić Waszą prośbę.
Oczywiście, mogę się mylić.

zadaj pytanie...