Plan pracy

publikacja 24.08.2008 22:18

Przede mną III klasa gimnazjum. Uczę się dobrze, ale w sumie nie przemęczałam się do tej pory, chociaż pasek był. Ale w tym roku chcę nie tylko mieć świetne oceny, ale dobrze napisać testy i dostać się do liceum. Gimnazjalistka

Maksymalne skupiaj się na lekcjach. To bardzo pomaga w zapamiętaniu materiału. Aby dostać dobre oceny, musisz spełniać wymagania nauczycieli, a te już teraz znasz. Jednocześnie trzeba w tym roku ćwiczyć rozwiązywanie testów. Na stronach internetowych OKE / Okręgowe Komisje Egzaminacyjne/ jest ich wiele.
W domu codziennie przy rozpakowaniu przeglądaj zeszyty, notatki. Najlepiej jest wtedy zrobić zadania
pisemne. Ale oprócz pisemnych, trzeba przejrzeć te lekcje, gdzie nie ma zadania.
Pakując rzeczy na następny dzień, warto znowu przejrzeć notatki, powtórzyć w głowie jakieś teorie.
Zastanów się, czy jesteś bardziej wzrokowcem, czy słuchowcem. Niektórzy /większość/ muszą sobie na karteczkach pisać wzory, daty, skutki, przyczyny, treść lektury w punktach. Inni muszą sobie przeczytać
na głos albo wystarczy im ciche czytanie.
Testy wymagają, aby czytać, rozumieć, wnioskować- czyli liczy się inteligenncja, a tej Ci chyba nie brakuje. Trzeba się skupić, czytać uważnie i logicznie wykonywać polecenia, bez specjalnych emocji.
Pamiętaj o uważnym czytaniu lektur.
Nie trzeba się "katować", tylko systematycznie od pierwszego dnia uczciwie i mądrze pracować. Bardzo ważne, by świetnie zorganizować sobie czas, by samej siebie nie oszukiwać, by jednocześnie dbać o swój ogólny rozwój.


Więcej listów:


zadaj pytanie...