Zostać aktorką

publikacja 16.08.2008 20:39

Moim marzeniem jest być aktorką. Mam 13 lat. Niektóre dziewczyny są niepełnoletnie i są aktorkami. Co mam zrobić, żeby być aktorką? Nastolatka

Jeśli już teraz marzysz o pracy aktorki, to szukaj ogłoszeń o castingach do ról dla nastolatek. Na ogół takie ogłoszenia są głównie w dużych miastach. Reżyserzy biorą też do ról często dzieci znajomych, takie, które są oswojone z planemm filmowym. Czasami reżyserzy pytają w różnych domach kultury, w warsztatach teatralnych, bo szukają dzieci, nad ktorymi już ktoś pracuje. Czyli jeśli marzy Ci sie gra w filmie, to szukaj ogłoszeń.

Jednocześnie koniecznie zapisz się do jakiegoś kółka teatralnego. Jeśli nie ma takich możliwości, to przynajmniej zgłaszaj się do występów na akademiach szkolnych. Dobrze jest uczyć się gry na instrumencie, zapisać się do szkoły tańca. To bardzo pomaga potem w pracy aktorskiej- wielu z
nich ma wykształcenie muzyczne. Dobrze jesat być wysportowanym, muzykalnym odważnym.

Gdy nastolatek gra w filmie, to jest to przygoda, ale wcale nie musi potem być aktorem. Np Kasia Cichopek nie dostaje żadnych propozycji z filmu, to samo inni nieprofesjonalni "aktorzy" z seriali. Prawdziwe aktorstwo to teatr i filmy fabularne. Seriale dają chwilową popularność i pieniądze.
Dlatego radzę, byś ćwiczyła pamięć, uczyła sie mnóstwo wierszy na pamięć, zapisała się na zajęcia teatralne, ćwiczyła wyraźną dykcję, rewelacyjnie czytała, uczyła się muzyki, pilnowała w-f. No i dobrze się ucz. Po gimnazjum trzeba iść do liceum, zdać maturę, a następnie zdać egzamin do szkoły aktorskiej. Wtedy ma się zawód aktora. Inaczej można tylko przeżyć krótką przygodę z filmem.Więcej listów:


zadaj pytanie...