Dobre strony internetowe

publikacja 24.05.2007 16:48

Co do stron ciekawych i wartościowych, to ostatnio buszuję po adonai.pl. Tam zanalazłam "Tajemnicę Szczęścia", którą postanowiłam sobie odmawiać codziennie przez cały rok.... Gimnazjalistka

Na jednym z katolickich blogów znalazłam "Dekalog pogody ducha Jana XXIII". Oto on:

1. Dzisiaj tylko spróbuję żyć z dnia na dzień, nie będę dążył do rozwiązania wszystkich życiowych problemów naraz.
2. Dzisiaj tylko szczególnie zadbam o mój obraz: będę miał grzeczne maniery, nie będę nikogo krytykował, będę unikał krytykowania i dyscyplinowania innych, lecz nie siebie.
3. Dzisiaj tylko będę szczęśliwy w pewności, że zostałem stworzony, by być szczęśliwym nie tylko na tamtym świecie, ale także na tym.
4. Dzisiaj tylko dostosuję się do okoliczności i nie będę udawał, że to okoliczności mają się dostosować do moich życzeń.
5. Dzisiaj tylko poświęcę 10 minut na wartościową lekturę, mając w pamięci, że jak pożywienie jest niezbędne do życia ciału, tak wartościowa lektura jest niezbędna do życia duszy.
6. Dzisiaj tylko zrobię dobry uczynek i nie powiem o nim nikomu.
7. Dzisiaj tylko zrobię co najmniej jedną rzecz, na którą nie mam ochoty, a gdyby to pogorszyło mój humor, postaram się, aby nikt tego nie zauważył.
8. Dzisiaj tylko sporządzę szczegółowy program. Być może nie wypełnię go co do joty, ale przynajmniej go zredaguję. Będę przy tym wystrzegał się dwóch plag: pośpiechu i niezdecydowania.
9. Dzisiaj tylko będę święcie wierzył – nawet gdyby okoliczności świadczyły o czymś przeciwnym – że dobra Opatrzność Boska zajmuje się mną jakby na świecie nie istniał nikt oprócz mnie.
10. Dzisiaj tylko odrzucę obawy. W szczególności nie będę się bał wiary w
dobroć i cieszenia tym, co piękne.

Spodobał mi się. Może uda mi się choć spróbować wprowadzić go w życie?
Krzasia


Więcej listów:


zadaj pytanie...