Niedobry brat

publikacja 26.07.2010 12:00

Mój brat tak się nade mną znęca, że nie wiem, jak to wytrzymam. Rodzice lekceważą ten problem, on wykorzystuje ich nieobecność, by mi np odciąć dostęp do Internetu, wypchać za drzwi, kpić ze mnie. Na szczęście wnet wyjeżdża, bo bym nie wytrzymała... Nastolatka

Możliwe, że Twój brat ma satysfakcję z dokuczania Tobie, bo siostra to często osoba, której można dokuczać bezkarnie. Niestety. Z metod, które masz do wyboru polecam kompletne ignorowanie go. Milczenie, brak reakcji, wzruszanie ramion, brak odpowiedzi, bez kontaktu, bez rozmowy.
Przypomniało mi się teraz takie rodzeństwo, że strasznie się bili, a teraz świetnie się dogadują, są rodzicami chrzestnymi swoich dzieci. Starsi bracia lubią na młodszym rodzeństwie pokazywać swoją siłę. Na ogół taki agresywny brat natychmiast staje w obronie siostry, gdy tylko coś jej grozi.
Nie musisz się za bardzo bać o siebie. Bo człowiek jest w stanie bardzo wiele wytrzymać. Nieraz mam wrażenie, że starsi bracia to jakby trening przed problemami dorosłego życia. Po takim bracie i po szalonej rodzinie wytrzymasz spokojnie wiele życiowych problemów. Jego zachowanie jest beznadziejne, rodzice powinni interweniować. Całe szczęście, że on wyjeżdża. Ale jeśli wyjeżdża, to chyba już ma sporo lat,
więc powinien wnet przestać się tak dziecinnie zachowywać.
Współczuję, trzymaj się dzielnie i wmawiaj sobie mocno, że nic i nikt Cię nie złamie. Nie poddawaj się. Jemu na złość, nie poddawaj się i zachowaj spokój. Możesz mu kiedyś powiedzieć, że jest okropnie dziecinny i musi mieć sporo kompleksów, skoro tak się zachowuje.
zadaj pytanie...