Posłuszeństwo

publikacja 07.08.2008 12:20

Marzę o dredach. Niestety, rodzice się nie zgadzają. Powiedzieli, że mogę je zrobić, gdy skończę 18 lat. Czy można ich jakoś przekonać? 14-latka

Każdy wiek ma swoje marzenia. Ale 14-latka musi słuchać rodziców. Jakoś te lata wytrzymasz. Narazie myśl, jak w dozwolony sposób zaznaczyć swoją osobowość. Można projektować ciekawe rysunki na koszulkach, projektować biżuterię. Lecz pamiętaj, że wygląd- chociaż tak bardzo ważny- jednak mniej znaczy niż osobowość. Tyle lat pracuję z młodzieżą i to obserwuję. Jeśli ktoś jest radosny, promienny, zadowolony, koleżeński, serdeczny- to inni szukają jego towarzystwa.
Znam wiele gimnazjów, gdzie dredy są nawet zakazane w statucie. Znam szkoły, gdzie w statucie jest zakaz farbowania włosów i makijażu.
Rozumiem, że chcesz mieć dredy, ale rodzice jeszzce decydują. Oni ponosza całkowitą odpowiedzialność prawną i moralną za wszystko, co robisz. Oni w każdym momencie dnia za Ciebie odpowiadają, nawet jeśli są daleko.
Na pocieszenie powiem, że to pięknie mieć marzenia. Najgorsze, co może spotkać dziecko, to gdy marzenia są od razu spełniane. Przecież dążenie do spełniania marzeń to taki motor naszego zycia. Bądź bardzo aktywna, energiczna, by te lata oczekiwania szybko minęły. Dredy są modne już wiele
lat, więc i na Ciebie poczekają.Więcej listów:


zadaj pytanie...