Męczące bratanice

publikacja 24.04.2007 18:17

Mam dwie kilkuletnie bratanice, które mnie denerwują. Wciąż wołają, że chcą batona albo coś. Nie lubię gdy one przychodzą, a ja siedzę u nich całymi godzinami. Proszę o pomoc! Młoda Ciocia

Dziewczynki w tym wieku nie odpowiadają jeszcze za swoje zachowanie. Musisz mieć zawsze coś dla nich przygotowane. Np blok rysunkowy, jakieś czasopisma dziecięce, po prostu utwórz rytuał, że u Ciebie będą pracować, czyli rysować, kolorować, może nawet grać na komputerze, ale w zamian
muszą Cie słuchać. Jednocześnie Ty nie obrażaj się na nie i nie zlość, bo każdy miał kiedyś tyle lat i uwielbiał starsze dziewczyny. Jestem pewna, że możesz je wiele dobrego nauczyć. Np gdy one wejdą, to umawiasz się z nimi, że 15 minut w coś się z nimi pobawisz lub coś im pokażesz, lub będziecie coś opowiadać, a potem one rysują lub kolorują i dają Ci spokój. Przygotuj kolorowanki, czasopisma dziecięce i kilka swoich starych książek.
Tak jak Ty lubisz przebywać u nich, tak dla nich atrakcją są wizytyu Ciebie. Nie może życzliwośc iść tylko w jednym kierunku. Nie bądź egoistyczna.
Jesteście rodziną i nawet pojęcia nie mas, jak szybko one wyrosną. Ale nie musisz im we wszystkim ulegać. Przy Tobie mogą dorośleć. Bądź spokojna i konsekwentna.

Więcej listów:


zadaj pytanie...