Obawy przed koloniami

publikacja 07.05.2011 23:08

Do wyjazdu jeszcze daleko, a ja już się martwię, czy będzie dobrze. Zawsze się martwię. Potem okazuje się, że znajduję koleżanki, że jest miło. Tym razem pojedzie część dziewczyn, które już znam. Zawsze się boję, że mnie odrzucą, że będę za nimi chodziła bez sensu... Nastolatka

O koloniach należy już teraz myśleć dobrze. To bardzo ważne. Postanów sobie z góry, że będzie miło, że będziesz się dobrze bawiła i że spędzisz ten czas z sympatycznymi dziewczynami. To bardzo ważne. Bo kolonie to czas dla Was i nie ma mowy, byś chodziła smutna, byś tylko na tym się skupiała, czy Cię lubią, czy Cię dopuszczają do grupki.
Moje rady:
1. Bądź bardziej pewna siebie. Powiedz sobie wiele razy, że jesteś świetną nastolatką, że jeśli ktoś Cię nie lubi, to jego strata, niech żałuje, ale Ty go prosić nie będziesz! To wązne, by tak myśleć.
2. Wyjedź uśmiechnięta, nie przestraszona. O każdej dziewczynie i każdym chłopaku myśl dobrze! Nawet jeśli do głowy przyjdą krytyczne myśli, to je wyrzuć i myśl dobrze, zagaduj wszystkich, ale nie bądź nachalna.
3. Jeśli wyczujesz, że jakieś dziewczyny nie chcą z Tobą przebywać, to wzrusz ramionami, pomyśl, że bardzo na tym tracą i podchodź do innych/
4. Nigdy nikogo nie obgaduj, bądź pełna energii, dobrego humoru.
5. Każdego dnia powtarzaj, że kolonie będą świetne i przekonasz się, że tak się stanie.Więcej listów:


zadaj pytanie...