Zazdrość i rywalizacja

publikacja 05.08.2008 11:49

Zazdroszczę przyjaciółce figury, pieniędzy, ładnego mieszkania, wyjazdów. Ale i ona zazdrości mi mojego stylu bycia i ubierania. Przyglądamy się sobie uważnie, rywalizujemy, męczymy się z tym, czuję, że to złe, mam wyrzuty sumienia. Zazdrosna

Zazdrość to uczucie, emocje, więc bardzo trudno nad nią zapanować. Ale jednocześnie zazdrość jest jednym z grzechów głównych. I trzeba z nią walczyć DLA WŁASNEGO DOBRA! Zazdrość niszczy tę osobę, która zazdrości. To takie bardzo podstępne. Bo nie potrafimy się wówczas cieszyć cudzym szczęściem, cudzą radością. Zazdrość zatruwa nas od środka.
Pomyśl, jakie są Wasze pozycje w klasie. Bo czasami zazdrosne są dwie osoby, które rywalizują o przewodzenie, o poparcie grupy. To nie ma sensu. Lepiej trzymać się wiecej razem, współdziałać, uzupełniać, korzystać z najpiękniejszych lat młodości.
Nie zazdrość, tyko podpatruj, czego możesz się od niej nauczyć i ucz się. Sama pochwal ją za coś zwiazanego ze stylem ubierania, czasami coś podpowiedz.
Jest taka zasada, ze wtedy możemy polubić innych, gdy polubimy też samych siebie. Wielkim problemem nastolatek są kompleksy. Prawie nikt- dziewczyny i chłopcy- nie jest z siebie zadowolony. Niska chce być wysoka, blondynka brunetką, z kręconymi włosami marzy o prostych, jasna cera chce mieć śniadą. A gdy wydaje się, że jesteśmy brzydcy, nieciekawi, wtedy przyglądamy sie innym z podejrzliwością, zaczynamy zazdrościć. Koniec z tym.
Zaraz weź lustro i zacznij się sobie uważnie przyglądać. Znajdź plusy w twarzy, w figurze, w ogólnym wyglądzie, w charakterze, zachowaniu...Dziękuj Panu Bogu za te podarunki, pokazuj je, a drobne
niedociągnięcia ukryj.
Weź lustro i zobacz, jak pięknie wygladasz, gdy się uśmiechasz. Każdy człowiek wygląda pięknie, gdy mówi o czymś z pasją. W oczach pojawiają się wówczas takie błyski. Warto dbać o piękno swojej duszy-bo jej czystość i piękno odbija sie potem w twarzy....
Jest takie ćwiczenie psychologiczne, by kilka razy dziennie biegać do lustra i uśmiechać się do osoby, która na nas spogląda, bo to jest ktoś miły, ładny, sympatyczny! Trzeba tę osobę polubić.
Kiedy będziesz zadowolona ze swojego wyglądu, ze swojej sytuacji, to sama się zmienisz i nie będziesz odczuwała zazdrości.
Czyli zaczynasz do radości z tego co masz, jaka jesteś. Gdy to opanujesz, będziesz potrafiła cieszyć się z innymi.
Więcej listów:


zadaj pytanie...