Trzy przyjaciółki

publikacja 06.12.2007 13:54

Jest nas trzy. Gdy jedna choruje, to druga zaraz do mnie siada, rozmawia, piszemy sobie SMSy. Ale gdy tamta wraca, obie odwracają się ode mnie. Jeśli jednej brakuje, to jestem dobra, ale we trzy jakoś nam trudno. Co robić? Pokrzywdzona

Najtrudniejszym układem jest troje przyjaciół. U chłopaków dochodzi do bójek, po których następuje szybko zgoda. U dziewczyn intrygi są długie i męczące.
Moje rady:
1. Pogadaj z koleżanką. Powiedz szczerze, ale spokojnie i bez pretensji w głosie, że prosisz, aby potraktowała Cię uczciwie. Przecież nie może być tak, że rozmawia z Tobą tylko wtedy, gdy przyjaciólka choruje.
2. Takie sytuacje zdarzają się często. Zaraz jutro jej powiedz, że wspaniale sie gada i spędza czas, ale niech to będzie uczciwe i potem też ma tak być.
3. Chociaż to jest trudne, to jednak trzeba próbować przyjaźnić się w trójkę. Wymaga to dużo delikatności, wyrozumiałości i czasami przymykania oczu i poczucia humoru. Ale można, warto spróbować.
4. Powiedz jej, że można przyjaźnić się w trójkę, przegadajcie to. A może w klasie jest jeszcze ktoś, kto do Was dołączy.? Wtedy raz można być bliżej z jedną, raz z drugą. Przyjaźń w czwórkę jest łatwiejsza.
5. Uczyłam kiedyś takie dziewczyny o mocnych charakterach, była ich cała grupka i one wciąż się kotłowały, kłóciły, godziły, a teraz są dorosłe i dalej się spotykają, dobrze się rozumieją.

A jeśli nawet niczego nie osiągniesz, to uważam, że warto nawet przez kilka dni przeżyć coś miłego. Naucz się cieszyć miłymi chwilami, nie martw się nigdy na zapas, podchodź do różnych spraw z optymizmem.
Więcej listów:


zadaj pytanie...