Konflikt z powodu chłopaka

publikacja 04.07.2007 22:54

Dowiedziałam się, że moja przyjaciółka zaczęła się spotykać z chłopakiem, na którym bardzo mi zależało. Ona o tym wiedziała. Tyle o tym mówiłam. Rozumiem, że oni się polubili. Ale dlaczego mi nie powiedziała?! Zdradzona

Doskonale rozumiem Twoja sytuację! Coś podobnego przeżywa nieustannie
wielka grupa dziewczyn i chłopaków na całym świecie! No, ale to słaba
pociecha. Dlatego przechodzę do konkretów.
1. Podejrzewam, że przyjaciółka bała się wyznać prawdę. Stchórzyła. To przecież dla niej bardzo przykra sprawa, dlatego zastosowała tak zwaną metodę strusia: schowała głowę w piasek. Udawała, że nic sie nie dzieje, pewnie odrzucała od siebie ten problem, czekała, aż sam się rozwiąże.
2. Masz rację, że masz do niej żal. Ale Ty znasz ją najlepiej, wiesz, czy ona jest śmiała, czy raczej niezbyt. Domyśl się, czy mogła mieć problemy z przyznaniem się.
3. Kiedy są przyjaciółki, to bardzo często, gdy jednej podoba się chłopak, druga po jakimś czasie odczuwa to samo. Wiele młodszych nastolatek zakochuje się od razu w jednym chłopaku. Dlatego gdy Ty wiele o tym chłopaku mówiłaś, ona też coś poczuła, a gdy pojawiła się wzajemność, zabrakło
jej odwagi.
4. Domyślam się, jak bardzo Ci przykro. Powinnaś doprowadzić do spotkania z przyjaciółką. Nawet możesz jej pomóc, np powiedz" "chyba chcesz mi coś wytłumaczyć..." Niech ona się wytłumaczy, a Ty jej przebacz, bo tak trzeba, chociaż przez pewien czas możesz mieć do niej żal.
5. Naucz się myśleć pozytywnie. Ja zawzse wierze, że jeśli coś nie dzieje się po naszej myśli, to znaczy, że tak jest najlepiej. Może już niedługo poznasz wspaniałego chłopaka?
6. Nie znamy przyszłości, nie możemy zmienić przeszłości. Dlatego trzeba się cieszyć każdą dziejącą się chwilką!!! To bardzo ważne. Obserwuję pewnego starszego już chłopaka, który szuka swojej drugiej połówki. Gdy tylko coś się nie udaje, on zaraz szuka nastepnej dziewczyny, poznaje ich wiele, bo w ten sposób trafi na tę właściwą...
7. Można bardzo cierpieć z powodu braku wzajemności. To ludzkie. Ale można starać się jakoś przełknąć porażkę i widzieć w tym jakieś dobre strony....czasami coś wydaje się takie przykre, a potem całość obraca się na dobre.
8. Na przyszłość uważaj w opowiadaniu o fajnym chłopaku. Bo -niestety- wśród dziewczyn często przyjaźń przestaje mieć znaczenie, gdy pojwia się sprawa chłopaków!Zresztą, chłopcy też miewają takie doświadczenia.


Więcej listów:


zadaj pytanie...