Zmierzch przyjaźni

publikacja 22.05.2007 21:28

Moja przyjaciółka spotyka się coraz częściej z innymi dziewczynami. Ze mną tylko się kłóci, nawet obgaduje! Co robić? Zmartwiona

Wiem, że to jest przykre uczucie, ale coś takiego zdarza się często, szczególnie dziewczynom.
Bo dziewczyny lubią się przyjaźnić w sposób bardzo zaborczy! Chcecie wyłączności, jakby Was obowiązywała wierność małżeńska. Tymczasem każdy powinien mieć dużo znajomych. Można mieć dużo przyjaciół. Czasami bywamy sobą zmęczeni. Raz się lepiej czujemy z jedną koleżanką, a raz z inną.
Z Twojego listu wynika, że przyjaciółka chce od Ciebie "odpocząć". Szkoda, że nie mówi tego szczerze. Powiedz jej, że chyba lepiej rozluźnić Wasze układy. Ty też szukaj takich dziewczyn, z którymi będziesz się dobrze dogadywała. Tylko nie mścij się na niej! Nie obgaduj jej i nie kłóć się. Ona szuka powodów do kłótni, by się odsunąć od Ciebie. Po co tak ostro. Normalnie powiedz, że może swobodnie spotykać się z innymi, nie musi Cię obgadywać, bo widać, że obie macie się dość.
Dziecięce przyjaźnie nie muszą być trwałe, czasami trzeba od siebie trochę odpocząć. Może za jakiś czas znowu za sobą zatęsnicie. Tylko trzeba o tym szczerze mówić, a nie obgadywać i kłócić się.

Wytrzymaj tę niemiłą sytuację. Nie pokazuj, jeśli Ci ciężko. Bądź ponad brzydkimi dziewczęcymi kłotniami. Ty bądź mądrzejsza i pokaż, jak się zachować kulturalnie!

Więcej listów:






















zadaj pytanie...