Gimnazjalny Don Juan

publikacja 19.02.2008 12:22

Piszę z dziewczynami na gadu, wysyłam SMS-y. Wciąż inne mnie fascynują, a gdy jakaś odrzuca, pojawia się kolejne zauroczenie. Zawsze piszę, że kocham, że nie mogą mnie odrzucić...Chyba nie mam dobrej opinii wśród dziewczyn... Don Juan

Zarówno Ty, jak i koleżanki jesteście jednak bardzo młodzi. To normalne, że się sobą interesujecie, że jesteście siebie ciekawi. Nie sa to jeszcze żadne poważne uczucia. To ma być raczej zawieranie znajomości. Pisze do mnie wielu chłopaków w Twoim wieku, którzy wstydzą się nawet odezwać do
dziewczyn. A Ty byłeś bardzo śmiały, chociaż przez gadu, czy przez SMS-y. Ani razu to nie było zakochanie, tylko zainteresowanie.
Twoje błędy:
1. Tobie się wydaje, że kochałeś. Byłeś zbyt nachalny. Nie ma sensu mówić, że się kocha, a potem za jakiś czas to samo mówić kolejnej.
2. Dziewczyny uwielbiaja się zwierzać. Każde słowo chłopaka zna od razu cała klasa, a nawet szkoła. Nawet jeśli młodzi są zakochani, to też dziewczyna nie może się powstrzymać, by nie opowiedzieć o tym koleżance.
3. W Waszym wieku mamy do czynienie głównie z zaciekawieniem, zainteresowaniem. Nastolatki myślą na ogół "stadnie". Gdy dziewczyna będąca przywódczynią uzna, że jakiś chłopak jest przystojny, a inny nie, to każda myśli tak samo. Zresztą, chłopcy też tak sie zachowują. Nie widzą urody i uroku wielu koleżanek, tylko wspólnie kochaja się w kilku.
4. Pomyśl, czy jest jakaś miła i śmiała dziewczyna, którą byś mógł poprosić o rozmowę. Może ona szczerze by Ci powiedziała, jak dziewczyny Cię oceniają. Ale nie wiem, czy w szkole już teraz taka dziewczyna się znajdzie. Bo one większość decyzji podejmują wspólnie, każde słowo omawiają.
5. Sam w swoim liście przyznałeś, że kiedyś zachowywałeś sie niezyt mądrze. Ale za parę lat przyznasz, że teraz też Twoje zachowanie jest naiwne i dziecinne. To znaczy zachowujesz sie typowo dla wieku, na gwałt szukasz dziewczyny, a to narazie niemożliwe. Gdyby wszystkie nastolatki w tym wieku znajdowały partnerów, to by potem było mnóstwo problemów, bo przed Wami około 10 lat,
gdy powoli będziecie się wiązać na zawsze. Trudno przez 10 lat z kimś chodzić. Nim się zaczną prawdziwe uczucia musi być czas żartów, podrywania, afer, nieporozumień, cierpienia....Dlatego nie proponuj chodzenia, nie pisz o miłości.
6. Zmień się. Przyjmij postawę przyjaciela. Tylko uważaj na słowa, bo każde będzie przez dziewczyny analizowane.
8. Rozejrzyj sie po klasie. Gdy zobaczysz, że jakaś dziewczyna jest smutna, pokłóciła sie z koleżankami, ma problemy z klasą- to próbuj ją pocieszać, rozmawiać, rozśmieszyć.
9. Nie oceniaj koleżanek ze względu na wygląd. Wiele z nich bardzo się zmieni w najbliższym czasie. Z własnego doświadczenia wiesz, że takie ocenianie jest krzywdzące, więc sam tego nie rób.
Więcej listów:


zadaj pytanie...