Jak się dogadać?

publikacja 24.07.2010 22:51

Zaczęłam się spotykać z bardzo wartościowym chłopakiem. Nie wiem, czy nasze uczucie rozwinie się, czy przetrwa. Początki były bajeczne, ale teraz mam chwilami wrażenie, że jedno nie wie, czego chce drugie. Nie potrafię powiedzieć mu wprost, a on się nie domyśla, może ma inne potrzeby? Dla niego wszystko jest logiczne i proste... Maturzystka

Streszczę Ci pewien artykuł o porozumiewaniu się mężczyzn i kobiet. To są uogólnienia, każdy człowiek jest nieco inny, ale może się przyda. Dla mężczyzny rozmowa jest wymianą komunikatów. Jeśli nie ma nic ważnego do powiedzenia, to często milczy, o ile nie jest wielkim gadułą. A dla kobiety rozmowa to potwierdzenie bliskości. Kobiety marzą, by mężczyzna się domyśli, co na czuje, czego chce. To jest dla mężczyzny prawie niewykonalne. Mój stary znajomy mówi zawsze, że mężczyznę należy szturchnąć w oko, czyli bardzo dokładnie wyrazić, czego się oczekuje.
Kobieta rozładowuje stres przez rozmowę, przez analizowanie stresującej sytuacji. Mężczyzna woli sam rozwiązać problem, a jeśli nie potrafi, to stara się znaleźć inne zajęcie. On tego nie lekceważy, ale skoro nie umie, to trudno. Kobiecie łatwiej łatwiej wyrażać emocje. Potrafimy jednocześnie myśleć, mówić, czuć i planować.
Wskazówki dla kobiet i starszych dziewczyn:
1. Nie próbuj rozmawiać na siłę i nie zasypuj go pytaniami. Jeśli on nie chce opowiadać o kłopotach, nie zmuszaj go do tego.
2. Mów mu bez zbędnych szczegółów, tylko to, co najważniejsze.
3. Powiedz jasno, czego chcesz, ale nie jako pretensje. On się nie potrafi domyślać.
4. Nie wysyłaj mu sprzecznych komunikatów, bo on tego nie pojmie. A my potrafimy być co kilka chwil w innym nastoju.
5. Nie narzekaj, a gdy coś tłumaczysz, to nie z pretensją w głosie.
Może coś z tego się przyda. Coraz więcej się mówi o różnicach w budowie naszych mózgów. Przyjrzyj się też relacjom w jego rodzinie, bo najwięcej nawyków wynosimy z domu. Jeśli jego ojciec szanuje mamę, dobrze się dogadują, to i on pewnie taki będzie.
Jeśli rodzice dziewczyny są skłóceni, rozwiedzeni, to ona bardzo szuka czułości, potwierdzenia, że jest kochana. Chłopak może tego nie rozumieć. On tak nie tęskni, myśli bardziej logicznie.


Więcej listów:


zadaj pytanie...