Jak interpretować jego zachowanie?

publikacja 15.01.2010 22:17

Od pół roku nie jesteśmy parą. Coraz bardziej jednak za nim tęsknię. Napisał, że ma dziewczynę i jest szczęśliwy, czego i mi życzy. A potem spędziliśmy kilka godzin, pisząc SMS-y. Następnego dnia to samo. Głupio mi wobec jego dziewczyny, ale zależy mi na nim... 19-latka

Mężczyźni są bardzo prostolinijni. My mamy umysły analityczne i każdą sprawę musimy dokładnie przemyśleć. A oni mają umysły syntetyczne, dążą do celu. Może jemu się wydaje, że jest zakochany i szczęśliwy. Bo początek każdego związku to przecież cudowna fascynacja. Ale coś go jednak ciągnie do Ciebie. Jeśli długo milczał i teraz pisze, to znak, że tak jest. On sam nie wie co to. Ale Ty dobrze czujesz, że coś tu nie gra. Bo chyba żadna dziewczyna by sobie nie życzyła, by jej chłopak przez kilka godzin dziennie pisał SMS- y do byłej dziewczyny, obojętnie w jakim celu. Już zresztą miałam listy takich dziewczyn skarżących się na chłopaków będących w kontakcie z dawnymi dziewczynami. To może być przyzwyczajenie, ale to może być podświadome uczucie.
Wnioski:
Ty musisz podjąć decyzję, czy będziesz takie wielogodzinne rozmowy prowadziła, czy raczej je ograniczała. Bo jeszcze może być tak, że on się czuje jakoś tam za Ciebie odpowiedzialny i chce, byś była szczęśliwa. Są tacy chłopcy. A może, gdyby znowu zaczął pisać, to zapytaj, czy dziewczyna o tym wie? Zapytaj, po co tyle czasu pisać do Ciebie, jeśli się ma ukochaną. Uważaj, byś przez te rozmowy nie rozdrapywała ran, byś nie została odrzucona, gdy ona postawi żądania, byś sobie nie sprawiła przykrych kłopotów. To są skomplikowane sprawy. Pamiętaj o uczciwości, także o uczciwości wobec tej dziewczyny.


Więcej listów:


zadaj pytanie...