Zwrócić na siebie uwagę

publikacja 20.08.2008 07:46

Podoba mi się jeden z kolegów. Niestety, on nie zwraca na mnie uwagi. Chyba podoba mu się koleżanka, zresztą, o rok starsza. Co robić? 12-latka

Możesz podchodzić do tego kolegi, zagadywać go, zapytać o jego numer gadu, czy komórki. Pisać do niego zwyczajnie i po koleżeńsku. Staraj się często stać na jego drodze, by Cię jak najczęściej
widział, pytaj go o różne drobiazgi, czasami pochwal za coś. Staraj się być jego koleżanką. Ale nie pokazuj swoich uczuć. Bo może je odrzucić, zniechęcić się do Ciebie, a nawet wyśmiać.
Przeczekaj te chwile zainteresowania starszą koleżanką. Może mu minie. A nawet jeśli coś się uda, to nie trać nadziei, bo w Waszym wieku uczucia szybko sie zmieniają.
Pokaż się jako dziewczyna bardzo radosna, dowcipna, ale nigdy nie wulgarna. Nie udawaj niczego ani nikogo, bo on ma Ciebie polubić taka, jaka jesteś. Nie naśladuj starszych, tylko bądź dziewczęca.
Podejdź do sprawy z lekkim humorem, bo zapewniam Cię, że jeszcze wielu chłopaków zrobi na Tobie mocne wrażenie. Gdyby więc teraz nie było wzajemności, można mieć oczy otwarte i poznawać innych chłopaków. Ale zacznij od koleżeństwa, próbuj zorganizować jakąś grupkę do wspólnych wycieczek, przejażdżek rowerowych, gry w piłkę, gdzie będzi i on, i Ty. Jeśli jesteście w jednej klasie, to masz szanse, a nawet przewagę, bo codzienny kontakt, wspólne lekcje, zadania w grupach, przerwy- to szansa dla Ciebie. Nie chichocz, tylko bądź bezpośrednia, pomysłowa, naturalna.


Więcej listów:


zadaj pytanie...