Trudny wybór

publikacja 31.07.2007 13:36

Mam 13 lat i dwóch świetnych kolegów ministrantów. Obaj się we mnie zakochali. Znam ich od lat, są dobrymi kolegami, spędzamy razem wiele czasu, chodzimy do jednej klasy. [...] Którego wybrać? 13-latka

Jeśli pytasz obcej osoby o wybór chłopaka, to znaczy, że nie jesteś w żadnym z nich zakochana. Jeśli lubisz obu chłopaków, jeśli oni są tacy sympatyczni, jak napisałaś, to ja bym na Twoim miejscu z żadnym nie zaczęła chodzenia. Naprawdę!!!
13 lat to wcale nie jest dobry wiek na rozpoczęcie chodzenia! Natomiast to dobry wiek na przyjaźń. Jeśli masz dwóch przyjaciół chłopaków i oni są tacy wartościowi jak napisałaś, to ciesz się!!
Stwórzcie super trójkę! Możecie razem chodzić na spotkania oazowe, możesz na nich czekać po mszy, gdy służą, możecie razem wracać, razem jeździć na rowerach, iść gdzieś grać w piłkę, iść na lody. Możecie dużo żartować, czasami poważnie dyskutować.
Gdybyś bardzo mocno czuła, że jedego z nich o wiele bardziej lubisz, to wtedy trudno, serce wybrało.

Moja rada jest taka:umów się nimi i wesoło powiedz, że ich obu bardzo lubisz, że są świetnymi chłopakami, że cenisz sobie bardzo to, że się już tyle lat znacie, że są ministrantami. Obiecaj im, że jeśli się kiedyś w którymś z nich zakochasz, to powiesz. Natomiast teraz nie czujesz się na tyle dorosła, by już chodzić z chłopakiem.
Stwórzcie świetną paczkę przyjaciół, może jeszcze jakieś osoby do was dołączą.
To jest moje zdanie. Zrobisz, co zechcesz. Ale zapewniam Cię, że chodzenie to są już obowiązki, nowe zmartwienia, odpowiedzialność i nowe problemy. W WASZYM WIEKU PRZYJAŹŃ JEST LEPSZA!


Więcej listów:


zadaj pytanie...