Ból odrzucenia

publikacja 31.07.2007 13:24

Na wakacjach miałam dwie koleżanki. Lecz pojawił się 15-letni chłopak, zakochał się w nich z wzajemnością, a mnie odrzucili. Dlaczego nie mogę znaleźć sobie chłopaka? 13-latka

Od tysięcy lat ludzie chcą zgłębić tajemnicę, dlaczego ktoś się w kimś zakochuje. I wciąż ludzie nie odkryli tego, krążą tylko różne teorie.
On nie mógł się zakochać w dwóch naraz. Po prostu z nimi flirtował, adorował je, coś tam "iskrzyło", ale nie można się zakochać w dwóch naraz.
Jesteś jeszcze bardzo młodziutka. Widocznie jest Ci przeznaczony jakiś bardzo miły chłopak, ale jeszcze nie teraz! Choćbyś się nie wiem jak wściekała, to na siłę nie da sie zakochać ani nikogo do zakochania zmusić.
Koleżanki są oczarowane tą pierwszą przygodą, ale wakacyjne "miłości" najczęściej kończą sie wraz z wakacjami. Chłopak pojedzie w inne miejsce i pozna kolejne dziewczyny.
Ja bym na Twoim miejscu szukała innych koleżanek. Takie jest życie, że często dziewczyny zupełnie tracą głowę, gdy w ich życiu pojawiają się chłopcy. Zostawiają wtedy koleżanki, nic innego je nie obchodzi, potrafią zajmować się tylko sobą i swoimi sprawami.
Nie czuj się odrzucona, rozżalona albo przynajmniej zduś w sobie te uczucia. Szkoda młodości, szkoda wakacji. Pmiętaj, że zawsze zostają książki, szczególnie te dla nastolatek, o problemach dorastania, o pierwszych zauroczeniach.

Poza tym trzeba umieć samej sobie gospodarować czas, szukać swojego hobby. Na każdego przyjdzie kiedyś ten czas, że pokocha i będzie kochany. Należy się w tym wszystkim szanować, nie rzucać się na chłopaków jak na zdobycz, uczyć się żyć w grupie.
Wiem, że źle się czujesz z tym, co Cię spotkało. Ale w życiu nieraz będzie ciężko i traktuj to jako doświadczenie i ucz się w każdej sytuacji szukać dobra.


Więcej listów:


zadaj pytanie...