Ojciec Raymond Zambelli

publikacja 10.12.2007 13:20

Ojciec Raymond Zambelli jest rektorem sanktuarium Notre-Dame w Lourdes, gdzie Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous.

Ojciec Raymond Zambelli

Moje drogie dzieci!

Kiedy byłem w Waszym wieku, religii uczył mnie młody ksiądz. Któregoś dnia opowiadał nam o św. Janie Bosko, który miał dziwny sen. Ta historia bardzo mnie poruszyła.

Na wzburzonym morzu ksiądz Bosko zobaczył łodzie, którym groziło zatopienie. Nagle wynurzyły się z morza dwie ogromne kolumny. Na szczycie wyższej kolumny była Eucharystia, a na szczycie drugiej, Matka Boża, Niepokalana.

Kapitan jednej z łodzi powiedział: „Jeśli wpłynę między kolumny, będziemy uratowani”.
Po wielu wysiłkach udało mu się to. Kapitan zarzucił kotwicę i zaczepił się mocno między dwoma kolumnami. Łódź znieruchomiała i burza się uciszyła.

Drogie dzieci z Polski.
Jeśli chcecie być wiernymi chrześcijanami przez całe życie, przyjmujcie często Pana Jezusa w Komunii Świętej i kochajcie bardzo Matkę Bożą. Słuchajcie też Ojca Świętego. Jeśli tak będziecie postępować, Wasza wiara i miłość do Boga będzie coraz większa.

Napisałem do Was list z sanktuarium w Lourdes, gdzie Matka Boża Niepokalana ukazała się osiemnaście razy czternastoletniej dziewczynce Bernadecie w 1858 r. Z Lourdes, gdzie pielgrzymi codziennie uczestniczą z chorymi w procesji eucharystycznej. Każdego roku jest ich sześć milionów. Napisałem do Was z Lourdes, gdzie dwa razy przyjechał Papież jako pielgrzym: 15 sierpnia 1983 roku i 15 sierpnia 2004 roku.
W Lourdes będę się modlił, żebyście się stali świętymi. Módlcie się także za mnie.

Wasz ojciec Raymond Zambelli
rektor sanktuarium Notre-Dame w Lourdes>