Pierwsza rozmowa papieża z niebem

KAI/p

publikacja 25.05.2011 09:34


Benedykt XVI jako pierwszy w dziejach papież przeprowadził bezpośrednią rozmowę z astronautami przebywającymi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Od godz. 13.11 przez około dwadzieścia minut przebywający w Bibliotece Apostolskiej Benedykt XVI rozmawiał z nimi za pośrednictwem telemostu.

Dowódca stacji, Rosjanin Dmitrij Kondratiew i amerykański astronauta, Ronald John Garan przedstawili Benedyktowi XVI poszczególnych członków załogi. Zwracając się do nich Ojciec Święty podkreślił, że są oni przedstawicielami całej ludzkości, dokonującej ogromnych postępów naukowych. Wyraził uznanie dla ich odwagi, dyscypliny i zaangażowania z jakim przygotowali się do tej misji oraz przekonanie, że owoce ich pracy będą służyły całej ludzkości i dobru wspólnemu.

Papież zadał też kilka pytań. Pierwsze z nich dotyczyło wizji świata z kosmosu i możliwości wkładu nauki w pokojowe współżycie narodów. Odpowiadając, jeden z astronautów amerykańskich wyraził przekonanie, że wdrożenie osiągnięć nauki może osłabić istniejącą w świecie przemoc.