Adamek znów górą

PAP/p

publikacja 10.12.2010 13:07


Tomasz Adamek pokonał przez techniczny nokaut w 5. rundzie Amerykanina Vinny'ego Maddalone'a w walce w wadze ciężkiej. Gala bokserska odbyła się w podnowojorskim Newark. To pierwsza tak efektowna wygrana „Górala” od ubiegłorocznego zwycięstwa nad Andrzejem Gołotą.

34-letni Adamek, były mistrz świata w kat. półciężkiej i junior ciężkiej, odniósł 43. zwycięstwo w zawodowej karierze, a piąte w ciężkiej. Dotychczas tylko raz przegrał (z Chadem Dawsonem), ale to było prawie cztery lata temu, gdy ważył 20 kg mniej (obecnie ok. 100 kg). 37-letni Maddalone ma w dorobku 33 triumfy i siedem porażek.

Czwartkową walkę (czasu miejscowego) w Prudential Center poprzedziła minuta ciszy w hołdzie niedawno zmarłemu Stanisławowi Orlickiwmu, jednemu z pierwszych trenerów Adamka w Góralu Żywiec.

Prawdopodobnie w przyszłym roku pierwszy raz Adamek zaprezentuje się kibicom w kwietniu, być może w Polsce. Ewentualny pojedynek o mistrzostwo świata z którymś z braci Kliczko lub Anglikiem Davidem Haye'em odbędzie się najwcześniej jesienią.