50. urodziny Maradony w Neapolu

PAP/a

publikacja 06.09.2010 13:10


Słynny argentyński piłkarz Diego Maradona chce zorganizować 50. urodziny w Neapolu. Przyjazd w przyszłym miesiącu do Włoch chce połączyć z rozegraniem meczu z udziałem dawnych kolegów z SSC Napoli.

Maradona występował we włoskim klubie w latach 1984-1991. Rozegrał 259 meczów i strzelił 115 bramek. Z Napoli triumfował w Pucharze UEFA (1989), dwukrotnie zdobył mistrzostwo Włoch (1987, 1990) i raz Superpuchar Italii (1990).

W organizacji specjalnego spotkania ma pomóc mu Salvatore Bagni, który w latach 80. też bronił barw zespołu z Neapolu.

"Chciałbym znów uścisnąć włoskich znajomych. Gra w tym kraju była najprzyjemniejszym okresem w mojej karierze" - powiedział były selekcjoner reprezentacji Argentyny, który 50. urodziny będzie świętował 30 października.

Maradona chce wrócić na Półwysep Apeniński, mimo że włoski Urząd Skarbowy ciągle domaga się od mistrza świata z 1986 roku uiszczenia zaległych podatków. Kilka miesięcy temu, na aukcji w Bolzano, sprzedany został kolczyk z brylantami należący do argentyńskiego zawodnika. Cenny przedmiot został skonfiskowany Maradonie przez włoską Gwardię Finansową we wrześniu ubiegłego roku.

"Miałem w życiu wszystko i niczego już nie potrzebuję, nawet pieniędzy. Jedynym pragnieniem jest powrót do Neapolu" - dodał Maradona, który we Włoszech tworzył tercet Ma-Gi-Ca, z Bruno Giordano i Brazylijczykiem Carecą.