Wadowice świętują 90. urodziny Jana Pawła II

KAI

publikacja 12.05.2010 11:13


Papieskie miasto świętować będzie 18 maja 90. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Jak co roku uczniowie "papieskich" szkół z całej Polski przyjadą do miasta nad Skawą, by uczcić rocznicę przyjścia na świat swego patrona, Jana Pawła II. W południe uczestnicy tego spotkania wezmą udział we Mszy św. na wadowickim rynku.

Kilka godzin później w tym samym miejscu Mszę odprawi metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz. Po liturgii odbędzie się urodzinowy koncert w wykonaniu orkiestr strażackich.

Miejskie obchody urodzin Karola Wojtyły w Wadowicach zainauguruje uroczyście 16 maja impreza plenerowa „Rodzinny Piknik nad Skawą”

Karol Józef Wojtyła, syn Karola i Emilii z Kaczorowskich, urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Rodzina mieszkała w budynku przy ulicy Rynek 2, m. 4 (dziś: Kościelna 7), należącym wówczas do Chaima Bałamutha.

20 czerwca 1920 roku Karol został ochrzczony w kościele parafialnym w Wadowicach przez ks. Franciszka Żaka, kapelana wojskowego. Rodzicami chrzestnymi byli: Józef Kuczmierczyk, szwagier matki, i Maria Wiadrowska, siostra matki.