Sven Hannawald w wyścigach samochodowych

PAP/p

publikacja 25.08.2009 10:41


Były czołowy skoczek narciarski Sven Hannawald próbuje sił w wyścigach samochodowych. Podczas weekendu wystartował jako gość w zawodach DTM na znanym z rywalizacji kierowców Formuły 1 torze Nuerburgring.

„Moim marzeniem i celem jest start w całej serii wyścigów samochodów turystycznych” - powiedział jedyny w historii zawodnik, który triumfował we wszystkich czterech konkursach jednej edycji Turnieju Czterech Skoczni, czego dokonał w sezonie 2001/02.
Niemiec już wcześniej kilkakrotnie siadał za kierownicą aut wyścigowych. Niedawno zaczął regularnie ćwiczyć pod okiem wicemistrza Niemiec w kategorii DTM Joerga van Ommena.
„Sven jeździ bardzo miękko, wybiera optymalny tor. Nie jest jeszcze oswojony z prędkością, ale wszystko przyjdzie z czasem” - ocenił van Ommen.

Przed rokiem 34-letni Hannawald, który zakończył karierę na skoczniach w 2005 roku, został piłkarzem amatorskiego klubu TSV Burgau (Szwabia). Kilka razy wystąpił w meczach ligowych rezerw tego zespołu. W pobliżu Burgau mieszkają jego rodzice i siostra.