Hip-hop o Bogu

kai/p

publikacja 22.05.2009 09:44


Hip-hopowy zespół Full Power Spirit daje 21 i 22 maja w Łodzi cztery koncerty w ramach spotkań profilaktyki uzależnień. Członkowie grupy: Miru, Dzyrooo i Picia zachęcają młodzież i dorosłych do „życia z Bogiem, w oparciu o Ewangelię i Dekalog”.

„Na te spotkania przychodzą różni ludzie i z różnym nastawieniem. Jedni wiedzą, co ich czeka, inni przychodzą, bo muszą, a jeszcze inni są z przypadku. A z założenia wszyscy powinni wyjść obdarzeni pewną informacją" - mówi „Miru”, jeden z liderów grupy. „Każdy przecież chce być szczęśliwy. I zastanawiamy się nad tym, jakie warunki trzeba spełnić, żeby to osiągnąć. Oczywiście w półtorej godziny trzeba z ludźmi rozmawiać maksymalnie syntetycznie” - dodaje.

A jaka jest proponowana przez FPS droga do szczęścia? „Sednem jest Ewangelia. My mogliśmy się nią kiedyś zachwycić, ktoś nam ją pokazał. I szukając szczęścia, ciągle wokół niej krążymy” - podkreśla hip-hopowiec.

Spotkania odbywają się w salach Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. „Chcemy do młodzieży dotrzeć w nieco inny niż zwykle sposób. Nie przez suchy wykład, ale przez muzykę, która jest przez młodych ludzi akceptowana, czyli hip-hop" - wyjaśnia Jarosław Stępień z Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.

Seria spotkań z Full Power Spirit odbywa się w ramach XVI Łódzkich Dni Rodziny. Organizuje je Centrum Służby Rodzinie.