Mistrzostwa Polski Księży w tenisie stołowym

kai/p

publikacja 15.04.2009 10:26


Około czterdziestu kapłanów diecezjalnych i zakonnych bierze udział w XIX Mistrzostwach Polski Księży w Tenisie Stołowym, które dziś rozpoczynają się w Pniewach na terenie archidiecezji poznańskiej. Podczas ogólnopolskich zawodów odbędą się rozgrywki drużynowe oraz indywidualne w kategoriach wiekowych do 35 lat, 45, 55, 60, 65 i powyżej 65. roku życia, a także turniej open, czyli otwarty dla wszystkich uczestników mistrzostw.

Uroczyste otwarcie zawodów poprzedzi Msza św., którą w Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej odprawi pomocniczy biskup archidiecezji poznańskiej, Marek Jędraszewski. Po Mszy bp Jędraszewski rozegra pokazowy mecz z burmistrzem Pniew, Michałem Chojarą.

„To wspaniały sport, który pozwala oderwać się od codziennych zajęć i obowiązków, a jednocześnie aktywna forma wypoczynku” – powiedział 32-letni ks. Łukasz Lewandowski, wikariusz poznańskiej parafii Matki Odkupiciela i jeden z współorganizatorów tegorocznych zawodów, który w przeszłości wywalczył dwukrotnie tytuł mistrza Polski.